pop-qultura
Doda na twojej studniówce? Tak, to możliwe, artystka właśnie ogłosiła konkurs
Diuna

Denis Villeneuve rozczarowany, że "Diuna" pojawi się na HBO Max

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,11.12.2020 14:48

Warner Bros. podjęło współpracę z HBO Max. Denis Villeneuve, reżyser "Diuny", jest zaskoczony decyzją studia, twierdząc, że nie ma ona żadnego związku z miłością do kina.

bFeHRiur

Przypomnijmy, że studio Warner Bros. podjęło współpracę z serwisem streamingowym HBO Max i ogłosiło historyczną decyzję, która rewolucjonizuje przemysł filmowy. Otóż w 2021 roku wszystkie premiery filmowe wytwórni pojawią się jednocześnie na platformie HBO Max oraz w kinach. Oznacza to, że bez wychodzenia z domu, tylko na ekranie laptopa, obejrzymy, przykładowo, "Diunę" oraz "Matrixa 4".

Denis Villeneuve, reżyser nadchodzącej "Diuny", napisał oświadczenie dla serwisu Variety, w którym przyznał, że decyzja wytwórni o tym, aby rozpocząć dystrybucję hybrydową (czyli kinową i online) była dla niego zaskoczeniem. Studio nie uprzedziło Villeneuve'a o swoich planach. Reżyser dowiedział się o nich w tym samym dniu, kiedy reszta świata – czyli rankiem 4 grudnia.

DIUNA - Oficjalny zwiastun

Decyzję Warner Bros. poznałem, kiedy oglądałem wiadomości. "Diuna" pojawi się w HBO Max w tym samym dniu, gdy odbędzie się jej premiera kinowa. Studio wykorzystało fragmenty filmu, aby promować usługę transmisji strumieniowej. Jedno z najbardziej szanowanych i najważniejszych wytwórni w historii kina zostało porwane przez AT&T. To nie ma nic wspólnego ani z miłością do kina, ani do publiczności.

- Denis Villeneuve

Reżyser "Diuny" przyznał, że usługi przesyłania strumieniowego są ważne, ale nie są w stanie pomóc znajdującej się w kryzysie branży filmowej.

bFeHRiut

"Diuna" to zdecydowanie najlepszy film, jaki kiedykolwiek zrobiłem. Mój zespół i ja poświęciliśmy ponad trzy lata naszego życia, aby uczynić przygotować tę produkcję jako wyjątkowe doświadczenie do oglądania na dużym ekranie. Obraz i dźwięk naszego filmu zostały skrupulatnie zaprojektowane do oglądania w kinach.

- Denis Vileneuve

Reżyser "Diuny" to nie jedyny twórca w Hollywood, który wyraża się krytycznie o decyzji Warner Bros. Christopher Nolan atakuje studio w jeszcze ostrzejszych słowach.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Serial z podcastu "Idiotki" Okuniewskiej powstanie? Kochani, to chyba nie koniec idiotkowania!