zdjęcie z konta

Deana Mercer – kobieta, która sprawi, że poczujesz się lepiej w swoim ciele

Źródło zdjęć: © Instagram @Danae
Biernacka Małgorzata,
26.09.2020 23:49

Deana Mercer to dziennikarka, youtuberka i instagramerka. Ale nie dlatego jest wyjątkowa. Na przykładzie swojego ciała pokazuje, jak kłamie się w social mediach i udowadnia, że rzeczy, których często się wstydzimy, są zupełnie normalne.

Deana Mercer prowadzi konto na Instagramie, które może okazać się zbawienne dla wielu z nas. Dziennikarka długo zmagała się z zaburzeniami odżywiania i teraz chce uchronić przed nimi innych.

Pokazuje swój cellulit, rozstępy. Fotografuje swój sześciopak zaraz po wstaniu z łóżka oraz jego absolutny brak chwilę po pierwszym posiłku. Udowadnia, że nikt nie jest idealny, że ciało się zmienia, że nie jest zrobione ze sztucznej, twardej masy.

No i do znudzenia powtarza, że nawet jeśli masz idealną sylwetkę, na Twoim brzuchu nadal pojawią się wałeczki, kiedy usiądziesz.

trwa ładowanie posta...

Mercer pomaga nauczyć się kochać siebie i sobie wybaczać. Obnaża też kłamstwa promowane przez social media, ujawniając sekrety celebrytów wykorzystywane do zrobienia idealnych zdjęć. Wniosek? Tak naprawdę nie możemy wierzyć w nic z tego, co widzimy w internecie.

Dziennikarka pokazuje, że jest człowiekiem, i dokładnie tak zachowuje się jej ciało. Ma rozstępy, fałdki czy cellulit - tak, jak większość z nas.

trwa ładowanie posta...

Dzięki zdjęciom wrzucanym przez Mercer wiele kobiet przekonuje się, jak wiele zależy od światła czy pozy, w jakiej ktoś/my sami robimy sobie fotkę.

Instagramerka przemyca też trochę filozofii body positive - podkreśla, że waga czy wygląd nie stanowią o tym, jakimi jesteśmy ludźmi, nie determinują całego naszego życia.

Twoja waga może się zmieniać, ale twoja wartość pozostaje taka sama.

Warto też wspomnieć, że sama Deana często zaznacza, że jeszcze niedawno nie zdecydowałaby się na opublikowanie jakiegoś zdjęcia. W postach pisze o swoich obawach czy opowiada, jak zmieniały się jej przekonania. Jej celem jest to, by inne kobiety nie czuły się wykluczone z idealnego światka social mediów - bo taki nie istnieje.

trwa ładowanie posta...

Deana Mercer jest po prostu normalna. Jej postawa świetnie odzwierciedla dobrze nam znane słowa: "człowiekiem jestem; nic, co ludzkie, nie jest mi obce".

Podoba Ci się konto Deany Mercer?
SONDA 21 głosów
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 24
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Misia,zgłoś
💞💞💞
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się