lifestyle
Imperium Kim Kardashian jest warte 900 mln dolarów. Tak je budowała
zdjęcie z konta

Deana Mercer – kobieta, która sprawi, że poczujesz się lepiej w swoim ciele

Źródło zdjęć: © Instagram @Danae
Biernacka Małgorzata,26.09.2020 21:49

Deana Mercer to dziennikarka, youtuberka i instagramerka. Ale nie dlatego jest wyjątkowa. Na przykładzie swojego ciała pokazuje, jak kłamie się w social mediach i udowadnia, że rzeczy, których często się wstydzimy, są zupełnie normalne.

bDhmJmmX

Deana Mercer prowadzi konto na Instagramie, które może okazać się zbawienne dla wielu z nas. Dziennikarka długo zmagała się z zaburzeniami odżywiania i teraz chce uchronić przed nimi innych.

Pokazuje swój cellulit, rozstępy. Fotografuje swój sześciopak zaraz po wstaniu z łóżka oraz jego absolutny brak chwilę po pierwszym posiłku. Udowadnia, że nikt nie jest idealny, że ciało się zmienia, że nie jest zrobione ze sztucznej, twardej masy.

No i do znudzenia powtarza, że nawet jeśli masz idealną sylwetkę, na Twoim brzuchu nadal pojawią się wałeczki, kiedy usiądziesz.

Mercer pomaga nauczyć się kochać siebie i sobie wybaczać. Obnaża też kłamstwa promowane przez social media, ujawniając sekrety celebrytów wykorzystywane do zrobienia idealnych zdjęć. Wniosek? Tak naprawdę nie możemy wierzyć w nic z tego, co widzimy w internecie.

bDhmJmmZ

Dziennikarka pokazuje, że jest człowiekiem, i dokładnie tak zachowuje się jej ciało. Ma rozstępy, fałdki czy cellulit - tak, jak większość z nas.

Dzięki zdjęciom wrzucanym przez Mercer wiele kobiet przekonuje się, jak wiele zależy od światła czy pozy, w jakiej ktoś/my sami robimy sobie fotkę.

Instagramerka przemyca też trochę filozofii body positive - podkreśla, że waga czy wygląd nie stanowią o tym, jakimi jesteśmy ludźmi, nie determinują całego naszego życia.

bDhmJmnb

Twoja waga może się zmieniać, ale twoja wartość pozostaje taka sama.

Warto też wspomnieć, że sama Deana często zaznacza, że jeszcze niedawno nie zdecydowałaby się na opublikowanie jakiegoś zdjęcia. W postach pisze o swoich obawach czy opowiada, jak zmieniały się jej przekonania. Jej celem jest to, by inne kobiety nie czuły się wykluczone z idealnego światka social mediów - bo taki nie istnieje.

Deana Mercer jest po prostu normalna. Jej postawa świetnie odzwierciedla dobrze nam znane słowa: "człowiekiem jestem; nic, co ludzkie, nie jest mi obce".

bDhmJmnh
Podoba Ci się konto Deany Mercer?
SONDA 20 głosów
Misia,zgłoś
💞💞💞
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Strajk Kobiet na Instagramie. Oni relacjonują go najlepiej!