"Buzz Astral" wywołał oburzenie parą lesbijek.

"Buzz Astral" wywołał oburzenie parą lesbijek. "Już zaczęli pe*alstwo do bajek wtykać?"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,17.06.2022 12:00

Nie zgadniecie! "Buzz Astral" wywołał falę wkurzenia przez kilkusekundową scenę z lesbijkami. Jedna z nich jest w ciąży, co wywołało ogromny ból niektórych osób. Jeżeli jesteście wrażliwi, to nie patrzcie na tweety w tym tekście.

"Buzz Astral" jest naprawdę dobrym filmem. Udało mi się dorwać projekcję przedpremierową - i jestem bardzo zadowolony. Disney/Pixar stworzyli świetną produkcję, która jest skierowana do dzieci, jak i dorosłych. Taki "Interstellar", ale animowany i krótszy.

"Buzz Astral" i drama o lesbijki

Wiedziałem, że będzie inba o jeden moment. W pierwszych kilkunastu (25?) minutach filmu mamy scenę, gdy główny bohater, Buzz, poznaje partnerkę swojej przyjaciółki. Tak, jego czarnoskóra znajoma jest w związku z inną kobietą, którą "zna od trzech lat". Co więcej! W filmie wyraźnie widać pocałunek, jak i - po pewnym skoku w czasie - to, że jej dziewczyna jest w ciąży. A jeszcze potem widzimy na ekranie ich syna.

W skrócie: dwie kobiety kochające się w filmie animowanym = najgorsze zło. Co najważniejsze, ujęcia z tymi postaciami to dosłownie kilkanaście sekund. Partnerka przyjaciółki Buzza jest na ekranie może przez 10 sekund w prawie dwugodzinnym filmie.

Buzz Lightyear has a gay kiss scene in it and gets banned in many places

I co? Oj niektórzy nie przyjęli tego dobrze

Zacznijmy od oczywistego punktu: "Buzz Astral" został zakazany w 14 muzułmańskich krajach oraz, najprawdopodobniej, też w Chinach. Tego można było oczekiwać, gdyż tak wyglądają realia - ich wybór i ich prawa.

Film w tym momencie jest bombardowany ocenami 1/10 na portalu IMDB. Dlaczego tak uważamy? Ano, spójrzcie na to:

Review-bombing filmu "Buzz Astral"
Review-bombing filmu "Buzz Astral" (IMBD)

Nom. To tzw. review bombing, czyli specjalne zaniżanie oceny filmu poprzez spam najniższą możliwą oceną.

Posypały się też nieciekawe komentarze

Czy umieszczanie dwóch kochających się osób w filmie skierowanym do każdego targetu jest zły? Kaman, to nie są lata 70. ubiegłego wieku. To kompletnie normalne, iż na ekranie pokazujemy inną relację, niż "typowe hetero". Jak zaraz zobaczycie, niektórzy nie są w stanie tego ogarnąć.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

zaje*iście są postępowi, co przeciętnego widza (dziecko) obchodzi jakieś LGBT albo mniejszości rasowe? Nie idzie nakręcić nic w Hollywood bez tej całej otoczki, rzygać się już tym chce.

Problem i podłoże jest co prawda bardziej złożone i rozumiem, że pewnie ich otoczką problemu jest coś w stylu "pokażmy dzieciom, że to nic złego kochać inaczej!". Tylko właśnie - mówimy o dzieciach. Jeśli 10-latek zobaczy taką scenę, może to być dla niego dosyć duży szok egzystencjalny. Niektóre z dzieciaków mogą nawet pójść trendem prosto z kina i 'próbować' z kimś tej samej płci takie eksperymenty, choć tak naprawdę są hetero xd Potem po latach zostaną ze skrzywdzoną psychiką lub w najlepszym wypadku z bagażem niewygodnych wspomnień :)

Robią LGBT w bajce i zdziwienie że ludziom się to nie podoba. To, kto tu jest idiotom? (pisownia oryginalna)

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Zaznaczę na koniec: to było tylko kilka sekund. Partnerka przyjaciółki Buzza nie była chyba wcale wspominana w filmie. Ba! Bo czuję, że niektórzy to tak postrzegają, motywem przewodnim nie była miłość dwóch lesbijek, tylko galaktyczny akcyjniak z bohaterem o kwadratowej szczęce.

Może Disney liczył na kontrowersje związaną z tym, że "uuu, zakazali filmu w takich i takich krajach"? Równie dobrze moglibyśmy nie wiedzieć o tych scenach zawczasu. Czy wtedy byłoby tyle negatywnych opinii? Kto wie.

Ale że kilka sekund zniszczyło komuś cały film?

Źródło: IMDB, Twitter, NaEkranie

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Xxxx,zgłoś
A gdzie jest mój komentarz ? Poprzedni? Niepoprawny politycznie to skasowany? Nikogo w nim nie obraziłem, tylko wyjaśniłem swoją opinię o LGBT, trzeba zgłosić to do jakiegoś Urzędu czy gdzie? Skandal , stop hejt, twoje zdanie jest ważne , ale nie może ranić innych, a inni mogą ranić mnie? Moje wartości ? Ten artykuł np mnie rani. Proszę go skasować !
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Xdd
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się