billie eilish
Billie Eilish otwarcie o zespole Tourette'a: "To bardzo wyczerpujące"
Billie Eilish

Billie Eilish o nowym wizerunku i seksualizacji ciała: "Nie chcę być taka sama przez całe życie"

Źródło zdjęć: © Instagram.com, YouTube.com, Billie Eilish
Anna RusakAnna Rusak,26.07.2021 13:01

W wywiadzie dla francuskiego magazynu "Madamme Figaro" Billie Eilish odniosła się do ostatnich wizerunkowych zmian i powiedziała, jaki chce mieć kontakt z fanami. Pojawił się też wątek nowego albumu i traum, które są na nim zapisane: "Nie chcę, by ofiary czuły się samotne"

Billie Eilish w odpowiedzi na krytykę fanów coraz częściej w wywiadach odnosi się do zmiany swojego wizerunku. Ostatnio mówiła o tym, jak trudno jest być nastolatką i szukać siebie, a teraz poruszyła też problem seksualizacji kobiecego ciała i mody na "bycie jak Billie".

Oprócz tego w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Madamme Figaro" poruszyła temat traum zapisanych na nowym albumie i zdradziła skąd czerpała inspiracje. Pojawiły się też wątki związane z Instagramem - artystka powiedziała, co myśli o społcznościówkach.

Transformacja jest nieodłączną częścią życia

Billie zapytana o to, jak radzi sobie z krytyką i zmianą swojego wizerunku powiedziała po prostu, że transformacja jest nieodłączną częścią życia. Swoją postawą chce pokazać fanom, że można mieć w sobie wiele osobowości, przedstawiać kilka różnych wersji siebie i wciąż, mimo to, pozostać sobie wiernym_ą. Niby oczywista sprawa, ale jak widać po komentarzach, chyba nie dla wszystkich.

"Na początku było zabawnie. A potem zaczęłam zastanawiać się, czy nie zamknęłam się w pudełku, czy społeczeństwo nie szepcze mi do ucha: "Bądź takim obrazem siebie do końca swoich dni". To dokładnie przeciwieństwo tego, czego szukam! Nie chcę być taka sama przez całe życie. Mam 19 lat, rozwijam się. Zrobiłam wszystko, żeby zburzyć ten uniform".

- Madamme Figaro

Billie porusza też problem swojego poprzedniego wyglądu, a raczej tego, że stał się on swego rodzaju trendem. Chce jednak przy tym zaznaczyć, że była wtedy młodsza, miała bardziej skomplikowaną relację ze swoim ciałem i po prostu w takich ciuchach czuła się bardziej komfortowo. Teraz, jeśli tylko ma na to ochotę, bez skrępowania wybiera seksowne ciuchy. Zaznacza przy tym, że: "Nikt nie ma prawa nie okazywać braku szacunku kobiecie, tylko dlatego, że bawi się swoją uwodzicielską stroną".

"Nie chce, by ofiary czuły się samotne"

Poza tym piosenkarka opowiada trochę o nowym albumie i dzieleniu się na nim swoimi traumatycznymi doświadczeniami. Nie chce wchodzić w szczegóły tego, co się stało, ale przyznaje, że była maltretowana i bezbronna. Ostatecznie jednak zdecydowała się na podzielenie tymi historiami, bo nie chce, by ofiary czuły się samotne:

"Nie łatwo się o tym mówi, bo coś takiego niszczy pewność siebie. Ostatecznie jednak czujesz, że musisz to zrobić, bo takie sytuacje zdarzają się często. Nie chcę, by ofiary czuły się samotne. Jeśli wspominam o tym w kilku piosenkach, to po to, by wyjaśnić, że można znaleźć w sobie odwagę do tego, by uwolnić się od poczucia winy i powiedzieć sobie: "Ja tego nie wybrałem_am". Nadużywanie władzy, bez względu na to, w jaki sposób się objawia, nie może być usprawiedliwiane".

Poza tym opowiada też o tym, co ją inspirowało podczas tworzenia albumu (Sinatra może być dla Was zaskoczeniem) i komu chciała na nim oddać hołd. To dość spora część tego wywiadu, także polecam zerknąć, jeśli interesuje Was najnowszy krążek Billie.

(Nie)realne marzenia

Choć hejt pod jej ostatnimi zdjęciami był odrobinę przytłaczający, to Billie nie zamierza zrezygnować z używania Instagrama. Zdaje sobie sprawę, że sieci społecznościowe mogą zniszczyć ludzi, sama nie raz czuła się przez nie bardzo źle, ale uwielbia mieć możliwość nawiązywania kontaktu ze swoimi fanami. Choć marzy jej się świat, w którym gwiazda popu mogłaby się obejść bez sieci społecznościowych:

"Jestem pewna, że kiedyś będziemy w stanie inaczej wykorzystać ich moc [społecznościówek przyp. red.]. Na razie jednak nie wiem, jak mogłoby do tego dość, bo tak komunikuje się moje pokolenie. Mogłabym kogoś poprosić, by mnie ubrał, napisał za mnie muzykę, teksty… by publikował coś za mnie na Instagramie. Wolałbym umrzeć, niż być tego rodzaju artystką"

No cóż, to ostatnie raczej trudne do zrealizowana marzenia, ale kto wie, może kiedyś… W każdym razie, mogę tylko powtórzyć to, co pisałam już jakiś czas temu - decyzje Billie są tylko jej decyzjami. Dobrze, że mówi o nich w tak rozsądny sposób i może dzięki temu, jej fani_ki też otworzą się na "nowe". W każdym razie ja myślę, że tak

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Fanki Billie Eilish dziękują Bogu. Wszystko przez jej rozstanie