Balenciaga "Worek na śmieci" za 8000 PLN. Ktoś upadł na głowę?

Balenciaga: "Worek na śmieci" za 8 tys. zł. Ktoś upadł na głowę?

Źródło zdjęć: © Balenciaga, Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.08.2022 09:00

Balenciaga znowu zaskakuje. Tym razem wyprodukowała "worek na śmieci". Cena: 8 tys. złotych. Bo kto nie kocha modowego skandalu?

Balenciaga, znana firma odzieżowa, nawiązuje do popularnych tematów. Najczęściej robi to w kontrowersyjny sposób przyciągając przez to uwagę.

Wcześniej dom modowy wysyłał zaproszenia na pokazy, wygrawerowane na zniszczonych iPhone’ach. Ich ostatni pokaz nawiązywał do wojny w Ukrainie.

Balenciaga sprzedaje worki na śmierci za 8 tys. zł

Na ostatnim pokazie związanym z Ukrainą, Balenciaga pokazała coś, co z pozoru wydawało się, że nie może się sprzedać.Worek na śmieci za kilka tysięcy złotych to wyższy poziom tzw. mody wysokiej.

Oto Balenciaga Trash Pouch, czyli designerski worek na śmieci za 1790 dolarów (ok. 8300 zł).

trwa ładowanie posta...

Liczne relacje sugerują, że Balenciaga Trash Pouch jest wykonana ze skóry cielęcej z błyszczącą powłoką. Można je dostać w różnych kolorach, w tym w czarnym, biało-czerwonym i niebiesko-czarnym.

- Nie mogłam przegapić okazji do stworzenia najdroższego worka na śmieci na świecie, bo kto nie kocha modowego skandalu? - powiedział Demna portalowi "WWD".

Reakcja internautów? "WTF"

Trzema literami, czyli "WTF", można podsumować reakcje internautów. Niektórzy są zdumieni, że ktokolwiek zezwolił na produkcję worka. Inni, że jest to przemyślana akcja promocyjna.

"Balenciaga sprzedaje torbę na śmieci za 1790 dolarów?" - dziwi się internauta.

trwa ładowanie posta...

"Balenciaga sprzedaje torbę na śmieci za 1795 dolarów. Myślę, że moda designerska to patetyczny eksperyment społeczny" - stwierdziła inna osoba.

trwa ładowanie posta...

"Luksusowa "moda" to legalna kradzież. Wysoka moda to w tym momencie żart. Balenciaga zrobiła torebkę z "workiem na śmieci" za 1790 dolarów" - stwierdził Slim, użytkownik Twittera.

trwa ładowanie posta...

"Jeśli nie widzisz piękna w worku na śmieci Balenciaga to po prostu nie rozumiesz mody. To kosztuje tylko 1,790 dolarów" - śmieje się ktoś inny.

trwa ładowanie posta...

Jak jest naprawdę? Słowa Dermy potwierdzają, że obie strony mają trochę racji. Chodzi o kontrowersje? Owszem. Jest to także sposób na przyciągnięcie uwagi fanów (i krytyków) na ważny problem.

Źródło: Balenciaga

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Jaay,zgłoś
Literówki, błędy w tłumaczeniu, zła odmiana. Nawet nie sprawdziłem kto to pisał, a już mogę z całkowitą pewnością stwierdzić, że Nytko XDDDD
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się