lifestyle
Gwyneth Paltrow atakowana na TikToku. Promuje szkodliwe zachowanie
AppOstazja, czyli apka do apostacji, hitem internetu

AppOstazja: jak łatwiej dokonać apostazji? Oto aplikacja na Androida!

Oliwier NytkoOliwier Nytko,31.01.2022 12:25

AppOstazja to aplikacja dostępna w Google Play/Sklepie Play. Dzięki niej dokonanie apostazji jeszcze nigdy nie było takie łatwe. Jak pobrać i zainstalować pomocą aplikację?

Kojarzycie Andrzeja Milewskiego? Nie? A, może bardziej jego psudonim - Andrzej Rysuje? No właśnie.

W połowie stycznia popełnił on śmieszkowy rysunek o tym, co kościół może zrobić dla młodych. Chyba się jednak nie spodziewał, że ktoś… zmaterializuje jego pomysł!

trwa ładowanie posta...

AppOstazja, czyli aplikacja do łatwiejszej apostazji

Na wstępie: powiedzmy sobie szczerze, że proces apostazji w Polsce może być trudny. Ot, odejście od kościoła jest - według wielu osób - poważną procedurą. W przeszłości pojawiała się masa historii, jakoby księża mieli utrudniać cały proces. No i też samo podejście do sprawy wymaga odrobiny samozaparcia i po prostu czasu na załatwienie formalności.

AppOstazja, czyli apka do apostazji
AppOstazja, czyli apka do apostazji (Sklep Play)

Dlatego powstała aplikacja AppOstazja, czyli sposób na łatwe wypełnienie dokumentacji na wystąpienie z kościoła. Przewodnik w apce, Prostatek, przeprowadzi nas za rękę przez proces wypełniania dokumentów.

AppOstazja, czyli apka do apostacji, hitem internetu
AppOstazja, czyli apka do apostacji, hitem internetu (Sklep Play)

Wszystko wypełnione? Apka podpowie, gdzie złożyć dokumenty

Wypełnienie to jedno, ale gdzie złożyć dokumenty? Pomimo tego, iż jest to dość prosty (i pewnie napisany w kilka dni) program, to AppOstazja wskaże także miejsca, gdzie dostarczyć dokumenty.

Aplikacja jest w 100% darmowa, nie wymaga żadnych płatności. Ot, wygląda dość średnio, lecz stawia na użytkowość. Jeżeli chcecie wesprzeć osobę stojącą za AppOstazją, to dostępna jest dotacja w wysokości 6,66 zł. Och, ironia.

Powiedzmy sobie szczerze, AppOstazja nie wygląda idealnie. Wygląda trochę jak żart, co podsumował jeden komentujący ze Sklepu Play:

Informacyjnie bardzo dobra. Szata graficzna mogłaby być jednak bardziej profesjonalna, bo rezygnacja z cyrku nie powinna oznaczać, że muszę robić sobie żarty. Tym bardziej, że pewnie procedura apostazji może być używana nie tylko przez ateistów, ale również przez ludzi zmęczonych instytucja. Zróbcie to ładne i profesjonalne, i będzie super. Nie ma się co głębiej grzebać w ideologię.

AppOstazja, czyli apka do apostacji, hitem internetu
AppOstazja, czyli apka do apostacji, hitem internetu (Sklep Play)

W momencie pisania newsa AppOstazję pobrało ponad 5 tys. osób!

Jeżeli macie telefon z Androidem i chcielibyście rozważyć apostazję, to zapraszam do pobrania nowatorskiej aplikacji, klik.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Kto wygrał "Twoje 5 Minut! 2"? Friz tego nie przewidział