Ankieta McDonald's była niewypałem?

Ankieta McDonald’s: "buractwo" i "polska cebula" powodem wycofania darmowych lodów?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Facebook, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,07.12.2021 12:53

Ankieta McDonald's była nieodzowną częścią pobytu w restauracji. Za wypełnienie kilku rzeczy można było dostać darmowego loda! Co się stało, że lody zniknęły z ankiety?

Ankiety przeprowadzone przez firmy usługowe, to nic innego, jak forma kontaktu z klientem. Dzięki takowym można się łatwo dowiedzieć o problemach, czy potencjalnych zmianach. Zachętą do wypełnienia takich ankiet mogą być darmówki. Coś, co kosztuje firmę grosze - przykładowo lody. O nich dzisiejszy tekst, ponieważ McDonald’s wycofał darmowe lody za wypełnienie ankiety. Dlaczego?

Darmowych lodów w Maku już nie ma

Od jakiegoś czasu nie można otrzymać za darmo lodów. Dlaczego? Oficjalnie nie znamy powodów, przez które McDonald’s zmienił gratisy. Teraz za wypełnienie ankiety klienci restauracji otrzymują małą czarną lub białą kawę. Tyle: brak burgerów czy lodów za free.

Na grupach poświęconych restauracjom typu fast food przewija się ciekawy komentarz. Jeżeli uznamy, że wszystkie informacje w nim zawarte są prawdziwe - Mak miałby podstawy do zmian promocji. Jak brzmi wypowiedź rzekomego pracownika restauracji?

Ankieta McDonald's zmieniona - co się stało?

Wycofali lody, bo latem dzieciaki (głównie 10-15) notorycznie kupowały sos za 1 zł, a sekundkę później cyk, lodzik z ankiety. Początkowo ankiety miały zachęcać do zostawienia feedbacku na temat działania konkretnego maczka, ale po jakimś czasie stały się źródłem darmowych lodów, a ankiety wyglądały głównie jak "5/5" albo "1/1". No i generalnie spoko, ale czasami pracownicy mieli przypał w samej Warszawie za to, że ktoś napisał "ch*jowa obsługa, pani rzuciła we mnie kanapką, syf jak w Sodomie, w kilku spał żul" (oczywiście dla beczki hehe). Osobiście spotkałem się z sytuacją, jak laska zamówiła takiego loda do stolika i podsumowała "patrzcie, wydałam 1 zł, nas*ałam na nich i jeszcze mi za to loda przynieśli" - podsumował rzekomy pracownik McDonald's.

Ankieta McDonald's była złym pomysłem?
Ankieta McDonald's była złym pomysłem? (Facebook)

To brzmi strasznie

Obecnie dostępna jest jedynie kawa jako gratis za wypełnienie ankiety. Z przecieków z niektórych, jednych z najruchliwszych restauracji w Polsce, mogą powiedzieć jedno - liczba darmówek z wypełnionych ankiet drastycznie zmalała.

Obecnie podczas ruchliwego dnia, maksymalnie 5-7 osób zgłasza się z kodem za ankietę. Wiadome też jest, iż opinia klientów ma znaczenie. Czy są menadżerowie, którzy będą ganić pracowników przez złą opinię jednego klienta?

Zdecydowanie tak. Oni odpowiadają przed osobami powyżej nich, a dla właścicieli liczą się czasem tylko cyferki. Można to podsumować stwierdzeniem "życie".

McDonald’s nadal kontynuuje program darmówek. Jak widać, zachęta jest potrzebna do uzyskania opinii gości - ale też lody się nie sprawdziły.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 22
zawiedziony,zgłoś
McDonald szkodzi na ''przy'' nie narażając psów. To z czym kojarzył się McDonald to wołowina. Teraz to NIEUDOLNIE zakamuflowane KFC , albo bardziej NIEUDOLNE KFC. Kiedyś był większy wybór, były podwójne McRoyal warte swojej ceny. Teraz nie ma tam po co w iść, porządne podwójne McRoyal zastąpili rozłażącym się bigmac'iem. Zawsze chętnie wystąpiłem na podwójnego McRoyal pikantny teraz nie ma tam po co iść.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Atetik,zgłoś
Wg mnie lody i cheesburgery powinny być w tych ankietach, jak ktoś wydal by minimum 20zl, a nie ze wycofali tak na stale bo jakieś kidosy kupowały sosy po złotówkę i jeszcze obrazaly pracownikow
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
Sprawiedliwy,zgłoś
No tak tylko korporacja może wycyckiwac ludzi na odwrót już nie
Odpowiedz
9Zgadzam się0Nie zgadzam się