lifestyle
Jim Ryan z PlayStation "poważnie" o aborcji - a wiecie, że moje kotki miały urodziny?
Ankieta McDonald's była niewypałem?

Ankieta McDonald’s: "buractwo" i "polska cebula" powodem wycofania darmowych lodów?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Facebook, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,07.12.2021 11:53

Ankieta McDonald's była nieodzowną częścią pobytu w restauracji. Za wypełnienie kilku rzeczy można było dostać darmowego loda! Co się stało, że lody zniknęły z ankiety?

bFFlUZVf

Ankiety przeprowadzone przez firmy usługowe, to nic innego, jak forma kontaktu z klientem. Dzięki takowym można się łatwo dowiedzieć o problemach, czy potencjalnych zmianach. Zachętą do wypełnienia takich ankiet mogą być darmówki. Coś, co kosztuje firmę grosze - przykładowo lody. O nich dzisiejszy tekst, ponieważ McDonald’s wycofał darmowe lody za wypełnienie ankiety. Dlaczego?

Darmowych lodów w Maku już nie ma

Od jakiegoś czasu nie można otrzymać za darmo lodów. Dlaczego? Oficjalnie nie znamy powodów, przez które McDonald’s zmienił gratisy. Teraz za wypełnienie ankiety klienci restauracji otrzymują małą czarną lub białą kawę. Tyle: brak burgerów czy lodów za free.

Na grupach poświęconych restauracjom typu fast food przewija się ciekawy komentarz. Jeżeli uznamy, że wszystkie informacje w nim zawarte są prawdziwe - Mak miałby podstawy do zmian promocji. Jak brzmi wypowiedź rzekomego pracownika restauracji?

bFFlUZVh

Ankieta McDonald's zmieniona - co się stało?

Wycofali lody, bo latem dzieciaki (głównie 10-15) notorycznie kupowały sos za 1 zł, a sekundkę później cyk, lodzik z ankiety. Początkowo ankiety miały zachęcać do zostawienia feedbacku na temat działania konkretnego maczka, ale po jakimś czasie stały się źródłem darmowych lodów, a ankiety wyglądały głównie jak "5/5" albo "1/1". No i generalnie spoko, ale czasami pracownicy mieli przypał w samej Warszawie za to, że ktoś napisał "ch*jowa obsługa, pani rzuciła we mnie kanapką, syf jak w Sodomie, w kilku spał żul" (oczywiście dla beczki hehe). Osobiście spotkałem się z sytuacją, jak laska zamówiła takiego loda do stolika i podsumowała "patrzcie, wydałam 1 zł, nas*ałam na nich i jeszcze mi za to loda przynieśli" - podsumował rzekomy pracownik McDonald's.

Ankieta McDonald's była złym pomysłem?
Ankieta McDonald's była złym pomysłem? (Facebook)

To brzmi strasznie

Obecnie dostępna jest jedynie kawa jako gratis za wypełnienie ankiety. Z przecieków z niektórych, jednych z najruchliwszych restauracji w Polsce, mogą powiedzieć jedno - liczba darmówek z wypełnionych ankiet drastycznie zmalała.

bFFlUZVj

Obecnie podczas ruchliwego dnia, maksymalnie 5-7 osób zgłasza się z kodem za ankietę. Wiadome też jest, iż opinia klientów ma znaczenie. Czy są menadżerowie, którzy będą ganić pracowników przez złą opinię jednego klienta?

Zdecydowanie tak. Oni odpowiadają przed osobami powyżej nich, a dla właścicieli liczą się czasem tylko cyferki. Można to podsumować stwierdzeniem "życie".

McDonald’s nadal kontynuuje program darmówek. Jak widać, zachęta jest potrzebna do uzyskania opinii gości - ale też lody się nie sprawdziły.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Sprawiedliwy,zgłoś
No tak tylko korporacja może wycyckiwac ludzi na odwrót już nie
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Szkoły będą kierować uczniów do karnego sprzątania placówek? Projekt ustawy może sporo namieszać