Tiktokerka sprzedaje lody i się maluje

Afera lodowa. Tiktokera, która chce być jak Barbie, przesadziła?

Źródło zdjęć: © Maaarbie, TikTok
Anna RusakAnna Rusak,20.07.2023 12:00

Marbie to influencerka, która chce być polską Barbie. Dziewczyna na TikToku nagrywa filmiki z pracy w budce z lodami. Jej zachowanie jednak nie do końca podoba się internautom.

Poznaliście już Brunę Barbie, czyli jedną z topowych influencerek w Brazylii. Kobieta ma tak dużą obsesję na punkcie Barbie, że nie tylko chce wyglądać jak ona, ale też wydała 200 tys. dolarów, by zmienić swoją posiadłość w różowy dom dla lalek.

Nie myślcie jednak, że tylko za granicą pojawiają się influencerki, które chcą być jak Barbie. Marta Hołownia, znana jako "Marbie", to polska Barbie, która pracuje w lodziarni. Internauci mają jednak problem z tym, jak influencerka się zachowuje.

Polska Barbie sprzedaje lody i przy okazji się maluje

Marbie od pewnego czasu na TikToku zamieszcza filmy z budki z lodami. Influencerka już wcześniej pracowała w tym miejscu i jak przekonuje w jednym z nagrań, praca w lodziarni jest najlepszą możliwą pracą sezonową.

- W ogóle, jeśli szukacie pracy na lato, to serio polecam wam budki z lodami. Ja mogę cały rok nie pracować, ale jak przychodzą wakacje i budki z lodami, to od razu biegnę do pracy, bo to jest praca idealna. Nie namęczycie się jak w jakiejś fabryce czy coś takiego - tłumaczy Marbie.

trwa ładowanie posta...

Tym razem Marbie w trakcie pracy nagrywa serię "X dzień czekania, aż zostanę influ i nie będę musiała pracować" i dokumentuje to, co robi. Niestety nie wszystkim podoba się to, że dziewczyna w trakcie pracy w budce z lodami się maluje. Na ten problem zwróciła uwagę jedna z użytkowniczek Twittera.

"Może ja nie ogarniam, ale czy to normalne, że ona się tak sobie o maluje buzie w pracy, gdzie pracuje w gastronomii i jeszcze 'nie wytrzyma zaraz', bo klient o coś pyta i ma czelność jej przerywać? I żeby było jasne, nie życzę jej w żaden sposób źle, nie oceniam ze względu na wygląd czy paznokcie, po prostu dla mnie malowanie się w miejscu pracy, które jest związane z jedzeniem, jest mocno średnie" - zastanawia się jedna z użytkowniczek.

trwa ładowanie posta...

Czy można malować się w pracy?

W licznych nagraniach na TikToku polskiej Barbie możemy zobaczyć, że dziewczyna dość często maluje się w trakcie pracy, przy okazji nagrywając do tego tiktoka. Zdarza się też, że musi przerwać nakładanie podkładu, żeby obsłużyć klientów. Wielu użytkowników twierdzi, że to nieodpowiedzialne zachowanie i w trakcie pracy nie powinniśmy wykonywać takich czynności.

"Walczenie o prawa pracownicze i godne potraktowanie przez pracodawców jest super ważne, ale niektórzy nie mają już ku*wa grama szacunku do pracy. Nie mówiąc już o tym, jak turbo niehigieniczne to jest…" - zwraca uwagę jedna z użytkowniczek.

trwa ładowanie posta...

Niektórzy zaczęli się nawet zastanawiać, czy dziewczyna w trakcie malowania i nakładania lodów dba o odpowiednią higienę i myje ręce przed obsłużeniem klientów. Obserwatorzy influencerki uspokajali, że w trakcie live'ów nagrywanych z pracy widać, że Marbie zakłada rękawiczki.

Pomijając już cały problem malowania się w pracy, to nie wiem, jakie są wasze doświadczenia, ale gdy ja pracowałam w gastronomi, przepisy BHP zabraniały noszenia długich paznokci. Trzeba przyznać, że to mało higieniczne rozwiązanie - w końcu pod taki długimi paznokciami, nawet jeśli o nie dbamy, łatwiej zbiera się brud i bakterie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Pracując z żywnością nie powinna mieć długich paznokci i nie powinna mieć przedłużanych rzęs. Ale wiadomo, dla niektórych ludzi wymagania sanepidu to tylko wskazówki
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się