Afera basenowa w Bytomiu. Prokuratura postawiła zarzuty
Goście odkrytego kąpieliska w Parku Kachla w Bytomiu chcieli dokonać samosądu na grupie mężczyzn, którzy mieli przejawiać niewłaściwie zachowania wobec dzieci. Interweniowała ochrona basenu, a na miejsce wezwano policję.
W sobotę ok. godz. 16.00 ochroniarze pilnujący bezpieczeństwa na terenie kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim w Bytomiu otrzymali dwa zgłoszenia: od dwóch chłopców oraz od matki dziewczynki korzystającej z basenu. Córka kobiety powiedziała jej, że zaczepiał ją ok. 50-letni mężczyzna. Chłopcy również wskazali tego samego gościa basenu - podaje serwis Bytom.
Podobne
- Warszawska restauratorka ma problemy. Prokuratura postawiła jej zarzuty
- Wiceminister PiS gubi prywatnego iPhone'a. Szuka go trzech policjantów
- Szpanował, że zwolni "opcję pisowską". Szafarowicz grzmi o "dePiSyzacji"
- Influencerzy zatrzymani? CBŚP komentuje sprawę
- Oskar Szafarowicz usmażył krewetki. Nawiązał do Trzaskowskiego
Ochroniarze natychmiast podjęli interwencję. Wyprowadzili z basenu pochodzącego z Gruzji mężczyznę i jego trzech towarzyszy, po czym zawiadomili policję. W międzyczasie podczas zatrzymania tłum gości basenu utworzył zbiegowisko, chcąc dokonać na obcokrajowcach samosądu.
Tłum chciał dokonać samosądu na mężczyznach zaczepiających dzieci
W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać tłum ludzi kłócących się z policją. Ostrzegamy, że słychać na nim wiele niecenzuralnych słów. W związku z agresywnym zachowaniem części osób obserwujących zatrzymanie policjanci podjęli interwencję z użyciem tarcz i gazu łzawiącego.
- Rzeczywiście byliśmy zmuszeni tam interweniować. Dostaliśmy zgłoszenie o jakimś niestosownym zachowaniu grupki mężczyzn w stosunku do małoletnich dzieci - potwierdziła PAP kom. Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.
Afera na basenie w Bytomiu
Wszyscy zatrzymani mężczyźni to Gruzini w wieku od 18 do 55 lat. Prokuratura miała postawić głównemu podejrzanemu "zarzut dopuszczenia się do innej czynności seksualnej oraz usiłowania dopuszczenia do takiej czynności wobec trójki innych dzieci" - podaje Bytomski Portal Informacyjny. Podejrzany nie przyznał się do winy, a prokurator wniesie jeszcze dzisiaj do Sądu Rejonowego w Bytomiu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
Popularne
- Co zapamiętamy z Vibez Creators Awards 2025? Najlepsze momenty gali
- Zasięgi to nie wszystko. Dziś influencerzy budują imperia
- Kolacja z Natsu wystawiona na licytację. Pieniądze pójdą na szczytny cel
- Influcenter przyciągnie tłumy? Nowy stacjonarny sklep Ekipy
- Wersow, Andziaks czy Makówka? Oceniamy 1. tydzień vlogmasów
- Zatrzęsienie influencerów na Vibez Creators Awards. Zdjęcia z gali
- We Wrocławiu pojawi się świąteczny tramwaj. Św. Mikołaj rozda grzecznym upominki
- Bolt Lokalnie już jest. Możesz zamówić przejazd z osobą płynnie mówiącą po polsku?
- Patec atakuje ostatni szczyt z Krony Ziemi. Dlaczego Elbrus jest tak problematyczny?





