Adidas: umowa z Kanye Westem może zostać zerwana

Adidas zrywa umowę z Kanye Westem za antysemickie wypowiedzi

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,25.10.2022 12:00

Kanye West nie współpracuje już z Adidasem. Firma zerwała z nim umowę z powodu jego antysemickich wypowiedzi. Wcześniej zrobiły to Balenciaga oraz JP Morgan. Raper współpracował z Adidasem od 10 lat.

Kanye West jest jednym z najbardziej utalentowanych muzyków naszych czasów. Stoi za promocją jednej z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych marek Adidasa, czyli Yeezy. Problem w tym, że ostatnio Kanye (czy też "Ye") zaczął… przyciągać sporo negatywnej uwagi swoimi wypowiedziami.

Kanye West: White Lives Matter i antysemityzm

Można powiedzieć, że po chwili ciszy na morzu, tj. w przerwie od kontrowersji związanych z jego byłą żoną, Kim Kardashian, Kanye znowu się odpalił. Ostatnio mogliście przeczytać o jego kontrowersyjnej koszulce z hasłem "White Lives Matter", którą pokazał na pokazie własnej marki. Kontakt w jakim pojawił się ten slogan wywołał burzę.

Ale to nie wszystko. West uważa, że Quentin Tarantino ukradł mu pomysł na "Django". Tak, dokładnie o tym mowa. Im dalej w las, tym jest jeszcze gorzej.

Potem wydarzył się niewyemitowany materiał z wywiadu z Tuckerem Carlsonem, fałszywe stwierdzenia podczas wystąpienia w podcaście na temat przyczyny śmierci George'a Floyda, a także ostatnie antysemickie wypowiedzi w social media. Wcześniej zablokowano konta Westa na Instagramie i Twitterze. Poszło o złamanie zasad użytkowania platform to dotyczyło m.in. antysemickich wypowiedzi. Na Twitterze West w kontekście Żydów użył sformułowania "death con 3", które nawiązuje do DEFCON-u, czyli systemu oznaczeń poziomu gotowości bojowej sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych. 5 to poziom najniższy, a 1 najwyższy.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

W skrócie: Kanye odlatuje odrobinę.

Kanye West: Mogę dosłownie wyrażać się jak antysemita,

W usuniętym odcinku podcastu Drink Champs z 16 października, Kanye chwalił się, że "może robić co chce", a i tak Adidas nie zerwie z nim umowy:

- Sytuacja ze mną i Adidasem jest prosta: mogę dosłownie wyrażać się jak antysemita, a oni nie mogą zerwać umowy. Mogę mówić antysemickie rzeczy, a Adidas nie może zerwać ze mną umowy. Teraz co? Co teraz? - mówił.

Współpraca Adidasa i Kanye’ego Westa jest wręcz legendarna, ponieważ doprowadziła do jednej z największych współprac gwiazdy z brandem odzieżowym. Yeezy, obuwie tworzone przez Westa i Adidasa, od lat jest jednym z najważniejszych w świecie streetwearu.

Problem (dla Ye), że, według plotek, jeszcze dzisiaj, 25 października, Adidas ma ogłosić zerwanie umowy z raperem:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Kanye West. Adidas zrywa umowę

Jak informuje Reuters, niemiecki gigant odzieży sportowej Adidas zerwał już umowę z Kanye Westem. Wcześniej zrobiły to Balenciaga oraz JP Morgan. Jak podaje portal "Money", raper współpracował z Adidasem przez 10 lat.

Od tego momentu publikacji problematycznego podcastu w mediach społecznościowych zorganizowano akcję bojkotu firmy Adidas. Protestujący domagali się zerwania umowy z Westem. Rapera krytykowała nawet dyrektorka marketingu handlowego Adidasa - Sarah Camhi. Na Linkedinie napisała, że "jako członek społeczności żydowskiej nie może dłużej milczeć w imieniu marki, która ją zatrudnia."

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
zuzi,zgłoś
STOP HEJT NA KANYE WEST
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
zuzia,zgłoś
HEJT
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się