lifestyle
Influencerzy reklamują alkohol. Zajmie się nimi prokuratura?
Adele w Vogue o swojej przemianie i hejcie

Adele była "k***wsko zawiedziona", że kobiety ją hejtowały za... zrzucenie wagi

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,08.10.2021 11:35

Kojarzycie ogromną przemianę Adele? Piosenkarka otworzyła się w wywiadzie z Vogue i… powiedziała kilka słów o kobietach, które ją hejtowały za schudnięcie.

bGxPNIMj

Przemiana piosenkarki Adele była ogromna. Schudła ponad 45 kilogramów, co jest niesamowitym wyczynem. Internet był w szoku, gdy w swoje 32. urodziny gwiazda wstawiła na Instagrama zdjęcie w krótkiej czarnej sukience.

Teraz, ponad rok po tym pamiętnym zdjęciu i w pierwszym wywiadzie od pięciu lat, celebrytka wypowiedziała się o swojej przemianie oraz dlaczego trening pomaga jej w walce ze swoimi problemami.

trwa ładowanie posta...

Czy Adele schudła, aby "wyglądać lepiej"?

Pojawiły się takie głosy, jakoby piosenkarka miała chcieć schudnąć tylko ze względu na swój wygląd. Jak sama przedstawiła to na łamach Vogue, nie chodziło wcale o to:

bGxPNIMl

Zdałam sobie sprawę, że kiedy ćwiczę, nie odczuwam żadnych obaw. Nigdy nie chodziło o utratę wagi.

A hejt? Też się o tym wypowiedziała:

Moje ciało było uprzedmiotowiane przez całą moją karierę. To się nie dzieje tylko teraz. Rozumiem, dlaczego jest to szok. Rozumiem, dlaczego niektóre kobiety szczególnie zostały zranione. Wizualnie reprezentowałam wiele kobiet. Ale wciąż jestem tą samą osobą.

Najbardziej brutalne rozmowy na temat mojego ciała były prowadzone przez inne kobiety. Byłam tym bardzo k***wsko rozczarowana. To zraniło moje uczucia.

Pomyślcie - zmiana wyglądu Adele była spowodowana nie chęcią "bycia fit", tylko pokonaniu swoich lęków. Hejtu skierowanego w nią było co niemiara. Sama gwiazda wskazała bezpośrednio na kobiety, jako te, które ją krytykowały.

Z drugiej strony…

Jakoś jestem w stanie zrozumieć te hejtujące kobiety. Wiadomo, hejt jest okropny i każdy, kto mówi zawistne rzeczy, powinien się usunąć z internetu. Ale sama Adele mogła być dla osób "plus size" taką bohaterką, heroiną. Zdecydowanie była największą gwiazdą, która w 2012 roku przeczyła standardom i modzie na "bycie chudym".

bGxPNIMn

Otwarcie mówiła o tym, że "nie jest zmartwiona tym, że jest plus size" i że "bez względu na to, jak wyglądasz, kluczem jest bycie zadowolonym z siebie". Przez swoją ciałopozytywność, była właśnie takim wzorcem dla innych osób. A że schudła, to i straciła w oczach wielu osób. Co jest w sumie równiecześnie kompletnie idiotyczne, gdyż Adele jest wolnym człowiekiem, więc może robić, co chce. No ale część osób poczuła, że utraciła kogoś ważnego - swoją reprezentację w wielkim świecie.

Zastanówcie się: ile jest influencerek czy celebrytek, które przeczą "chudym" standardom w modzie? Nieśmieszna Amy Schumer… może Melissa McCarthy? A może Meghan Trainor? Nadal - Adele była największą gwiazdą z tego całego grona.

bGxPNIMt

Dlatego niektóre osoby mogą twierdzić, że je "zdradziła". Brzmi bezsensownie, ale tylko tak można wyjaśnić zachowanie niektórych hejterów.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Dziennikarz Trójki nagrywa rady na TikToku. "Hapay KUTTIEGO!"