lifestyle
17 celebrytów z dzieciństwa, którzy teraz już mają dzieci
AI

Accidental Icon – jak Lynn Slater została badass ikoną mody w wieku 63 lat

MTB,12.11.2020 09:33

Uwaga! Życie po 40-stce się nie kończy! W końcu możemy przestać się tego obawiać. A to wszystko dzięki ludziom, jak Lynn Slater, którzy codziennie udowadniają, że młodość to stan ducha.

bDoaayRL

Jest 2014r., Fashion Week w Nowym Jorku. Lynn Slater jest w Lincoln Center i czeka na swoją znajomą. Nagle dookoła niej zbiegają się fotografowie. Dlaczego? Slater została pomylona z jedną ze słynnych modelek. Wkrótce przyszła jej znajoma. Zaskoczona tym, co zobaczyła, powiedziała do Slater ,,You’re an accidental icon!’’. I tak właśnie powstała nazwa, obserwowanego już teraz przez tysiące osób, modowego bloga Lynn Slater. To był jednak dopiero początek. Teraz, w 2020r., była profesor na Uniwersytecie Fordham, posiada konto na Instagramie, a z nim 749 tysięcy obserwujących.

Pomimo dużego sukcesu w mediach społecznościowych, Slater nie rezygnuje ze swojego pierwszego projektu. Modelka używa bloga, by komunikować się i przekazywać swoją wiedzę kobietom bliższym jej wieku. Twierdzi, że chce pokazać, iż wcale nie trzeba przyjmować norm narzucanych przez społeczeństwo. Udowadnia, że znaleźć swoją pasję i spełniać marzenia można w każdym wieku – a przy tym, content wrzucany przez nią na Instagrama jest prawdziwą ucztą dla oczu modowych fanatyków.

Lynn Slater nie chce farbować włosów, nie zależy jej na wygładzaniu zmarszczek przed zapostowaniem zdjęcia, czy czymkolwiek, co miałoby na celu ukryć jej wiek. Jest świadoma tego, ile ma lat, nie chce tego chować. Czuje się jednak młodo. W wywiadzie dla W Magazine powiedziała ,,Wolałabym, żeby MAC Cosmetics patrzyło na mnie, jak na klientkę, nie jak na osobę, która mogłaby pomóc reklamować ich osobną linię dla osób 50+’’. Takie podejście okazało się strzałem w dziesiątkę. Slater współpracowała już z markami takimi jak Mango czy poszła w pokazie podczas Fashion Week.

Modelka twierdzi, że swój sukces zawdzięcza byciu sobą. Nigdy nie próbowała niczego udawać, nie próbowała się nikomu przypodobać. Jej autentyczność sprawiła, że ludzie ją pokochali.

bDoaayRN

Lynn Slater nie ma 20 lat i nie chce ich mieć. Pokazuje, że dla każdego jest nadzieja, że w każdym wieku można spełniać marzenia. Człowiek całe życie może się rozwijać, odnajdywać siebie. Najważniejsze jest jednak, by nie bał się podejmować ryzyka.

Komentarze (0)
arrow
Oswoić nagość – one opowiadają o niej najlepiej