pop-qultura
Piekło zamarzło, bo Velma Dinkley została ogłoszona Azjatką [prawaki triggered]
Kadr z serialu Euphoria

5 najlepszych seriali na HBO GO, które po prostu trzeba zobaczyć

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Zofia WilczuraZofia Wilczura,21.09.2020 22:12

Netflix Netflixem, ale inne platformy też mają w swojej ofercie prawdziwe perełki. Dziś polecamy listę seriali, które są dostępne na HBO GO... i których naprawdę nie można przegapić.

bEhRQRxL

Niedawno pisaliśmy o świetnych serialach, które można zobaczyć tylko na Amazon Primie Video. Teraz czas na HBO GO! Wybrane przez nas tytuły to produkcje, które warto nadrobić, jeśli z jakiegoś powodu jeszcze ich nie widzieliście.

Widziałaś/łeś już wszystkie z nich? Spokojnie, w kolejnym tekście polecimy te mniej znane tytuły.

Czarnobyl (2019)

Na początek pozycja, która była jedną z najgłośniejszych produkcji ubiegłego roku. Serial opowiada o katastrofie w Czarnobylu, pokazując m.in. historie ratowników i naukowców, którzy po wybuchu w elektrowni jądrowej na Ukrainie poświęcają życie i zdrowie, by zminimalizować skutki tragedii.

bEhRQRxN

Wiele osób do seriali historycznych podchodzi z rezerwą, ale ten ogląda się jak najlepszy thriller. Tylko uwaga: to nie jest łatwe i przyjemne kino.

Czarnobyl - trailer

Euforia (2019)

Euforia pokazuje historię nastolatków, która w sposób szczery aż do bólu odzwierciedla dzisiejsze realia młodego pokolenia. Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Rue (Zendaya), która jest narkomanką. W serialu możemy również zobaczyć historię transseksualnej Jules oraz Nate’a, który wychował się z agresywnym ojcem - gwałcicielem.

bEhRQRxP

Jest to pozycja obowiązkowa. Oprócz trzymającej w napięciu fabuły, serial może pochwalić się unikalnymi kadrami oraz ujęciami. Muzykę do produkcji w głównej mierze zapewnił Labirynth, który nieźle się spisał i dodał do wszystkiego jeszcze więcej magii.

Euforia - trailer

Mrs. America (2020)

Serial pokazuje historię Stanów Zjednoczonych w latach siedemdziesiątych, gdy feministki drugiej fali walczyły o wprowadzenie Equal Rights Amendment – poprawki do konstytucji, która miała zapewnić kobietom równe prawa.

Jest to poruszająca opowieść o wojnie kulturowej i różnicach w poglądach pokazana z perspektywy kobiet.

Mrs. America - trailer HBO GO

Opowieść Podręcznej (2017)

Kolejna obowiązkowa pozycja na naszej liście to serial wyprodukowany na podstawie noweli Margaret Atwood pt. Opowieści Podręcznej. Tytuł pokazuje antyutopijny świat - Republikę Gilead, w której kobiety są własnością władzy (mężczyzn), której mają usługiwać. Ich głównym zadaniem jest jednak rodzenie dzieci, by zwiększyć liczebność obywateli.

bEhRQRxV

Serial doczekał się już trzeciego sezonu, został także obsypany nagrodami - zdobył m.in. 8 statuetek Emmy.

Opowieść podręcznej - 2 sezony w HBO GO

Młody Papież (2016)

Serial wyreżyserowany przez Paolo Sorrentino to historia Lenny’ego Belardo, który zostaje głową Kościoła katolickiego pod nowo przyjętym imieniem: Pius XIII. Duchowny wywołuje ogromne zamieszanie w samym Watykanie, jak i poza nim - jest pierwszym Amerykaninem, który zostaje papieżem.

bEhRQRxW

Ale jego nowa rola to nie wszystko. Belardo zmaga się także z traumami z dzieciństwa oraz mierzy się z oczekiwaniami hierarchów.

Młody papież - trailer HBO nowego serialu

Co sądzicie o tych serialach? Mieliście okazję obejrzeć je wszystkie?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
„Obsesja Eve” powraca! Czwarty sezon coraz bliżej, także szykujcie się na nową dawkę tajemnic