netflix
Maj 2023 na Netfliksie. Co nowego trafi na platformę?
Jak przechytrzyć Netfliksa? Znany youtuber znalazł sposób na współdzielenie konta

Jak przechytrzyć Netfliksa? Ten trik pozwoli uniknąć opłaty za dzielenie konta

Źródło zdjęć: © vibez / canva
Weronika Plucińska,
25.05.2023 14:30

Netflix poinformował o wprowadzeniu opłaty za współdzielenie konta. Użytkownikom nie podoba się ten pomysł. Niektórzy rezygnują z subskrypcji i przenoszą się na inne serwisy streamingowe. Inni za to szukają sposobów, jak obejść nowe zasady Netfliksa. Znanemu youtuberowi się to udało.

Netflix działa od 1997 r. Do tej pory współdzielenie kont było bezpłatne, jednak 23 maja 2023 r. serwis wprowadził zmiany. Od teraz za udostępnienie konta osobie spoza gospodarstwa domowego będziemy musieli zapłacić 9,99 zł. o sprawie pisaliśmy więcej tutaj.

Użytkownicy nie są zadowoleni z pomysłu platformy. Część z nich rezygnuje z subskrypcji i przenosi się na inne serwisy streamingowe. Inni szukają sprawdzonych sposobów na to, jak obejść nowe zasady.

Youtuber przechytrzył Netfliksa

Linus Tech Tips to jeden z najbardziej renomowanych kanałów technologicznych. Zgromadził ponad 15 mln. subskrybentów. 26 marca 2023 r. twórca Linus dodał film o sposobie na "pokonanie Netfliksa". W nagraniu opisuje, jak nie płacić za współdzielenie kont. Pomysł oparł o darmowe oprogramowanie Tailscale (alternatywa VPN), które ułatwia łączenie urządzeń, gdziekolwiek się znajdują.

Cały proces nie jest skomplikowany. Za pomocą Tailscale tworzymy własne serwery proxy, które pośrednio oddzielają nas od internetu. Linus opisuje, że wystarczy pobrać oprogramowanie na każde urządzenie, na którym będziemy oglądać seriale na Netfliksie. Potem należy je połączyć. Youtuber pokazuje dokładnie wszystkie czynności krok po kroku na filmie.

I Beat Netflix’s Password Sharing Crackdown!

Czy jest to bezpieczne?

Według wielu ekspertów jest to bezpieczny sposób. Netflix na ten moment nie jest przekonany, jak wymuszać opłaty od użytkowników za dodanie kolejnego konta. Nadal można też używać Netfliksa w podróży, jednak nie wiadomo, jak długo i jak często będzie dostępna ta opcja.

źródło: boop.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 9
Komentarze (0)
arrow
Fani "Wiedźmina" to wyczuli. Plotki o Jaskrze okazały się prawdą