Zrobiła ranking najbardziej HOT królów Polski. Pierwsze miejsce nie zaskakuje
Plebiscyty na portalu X wymknęły się spod kontroli i od czasu wyborów najatrakcyjniejszej postaci z lektur, powstało ich co najmniej kilkanaście. Który z władców Polski wygrał wyścig po tytuł najatrakcyjniejszego króla?
W szale przedmaturalnym na portalu X użytkownik orion zorganizował pierwszy plebiscyt, w którym internauci głosowali na najatrakcyjniejszą postać z lektur. W pierwszej odsłonie wybierali bohatera, a w kolejnej - bohaterkę. Następnym etapem było głosowanie na najlepszy ship, czyli związek: kanoniczny [taki, który został usankcjonowany przez autora - przyp. red.] lub nie.
Podobne
- Żugajki nie poznały głosu idolki. "To na pewno mówi Julcia?"
- Julia Żugaj wprowadza rygor. Fanki nie chcą jechać na obóz?
- Julia Żugaj nie zna Modern Talking. Wściekłe Żugajki atakują internautów
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Jasper trzy razy idzie na film Taylor Swift. Czy on wie, że tam nie będzie piosenek-niespodzianek?
W rankingu na najbardziej atrakcyjną postać żeńską pierwsze miejsce zdobyła bezapelacyjnie Izabela Łęcka z "Lalki". Drugie miejsce otrzymała Śmierć z "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią", natomiast trzecia lokata przypadła w udziale Podstolinie z "Zemsty". Tuż za podium znalazły się Balladyna, Oleńka z "Potopu" oraz Chmura z "Kordiana". W głosowaniu oddano ponad 20 tys. głosów.
W czołówce męskich postaci znaleźli się za to: Woland z "Mistrza i Małgorzaty" na miejscu trzecim, Rodion Raskolnikow ze "Zbrodni i kary" na miejscu drugim i oczywiście Andrzej Kmicic z "Potopu" na miejscu pierwszym. Tuż za podium wylądowali Jurko Bohun z "Ogniem i mieczem", Stanisław Wokulski z "Lalki" i Chochoł z "Wesela".
Na fali popularności powyższych rankingów zostały zorganizowane również wybory na najlepszy wzór matematyczny, najseksowniejszą postać dwudziestolecia międzywojennego czy najlepszy pierwiastek chemiczny. Perłą w koronie jest plebiscyt na najbardziej hot króla Polski.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Iza Zabielska: Byłam kiedyś z Influencerką
Internauci ocenili królów Polski. Kryterium była ich atrakcyjność
Za plebiscyt na najbardziej hot króla Polski odpowiada użytkowniczka X JediOpera. Wpis z wynikami został wyświetlony prawie 450 tys. razy - nie da się ukryć, że konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Poniżej przedstawimy pierwszą dziesiątkę najbardziej atrakcyjnych królów Polski według użytkowników X. Pełna lista dostępna jest w załączonym wpisie.
- miejsce 10: Henryk Walezy,
- miejsce 9: Jan III Sobieski,
- miejsce 8: Władysław III Warneńczyk,
- miejsce 7: Mikołaj II,
- miejsce 6: Bolesław Chrobry,
- miejsce 5: Anna Jagiellonka,
- miejsce 4: Stanisław August Poniatowski,
- miejsce 3: Kazimierz Wielki,
- miejsce 2: Władysław II Jagiełło,
- miejsce 1: Jadwiga Andegaweńska
W temacie lifestyle
- Szop pracz włamał się do sklepu monopolowego. Trafił na izbę wytrzeźwień?
- Patec atakuje ostatni szczyt z Krony Ziemi. Dlaczego Elbrus jest tak problematyczny?
- Dawid Kwiatkowski szuka swojego numeru jeden. Chce zabrać na kolację, kupić kwiaty
- Najgorszy (i najdroższy) świąteczny jarmark w Polsce? Sam wstęp kosztuje nawet 75 zł
Popularne
- Zasięgi to nie wszystko. Dziś influencerzy budują imperia
- Vibez Creators Awards na żywo. Transmisja z finałowej gali
- Zatrzęsienie influencerów na Vibez Creators Awards. Zdjęcia z gali
- Influencerskie podsumowanie 2025 r. O czym huczał internet?
- Co zapamiętamy z Vibez Creators Awards 2025? Najlepsze momenty gali
- Kolacja z Natsu wystawiona na licytację. Pieniądze pójdą na szczytny cel
- Piosenki tworzone przez AI podbijają "Viral 50 - Polska". Wszystko przez poziom polskiej muzyki?
- SmileLandia istnieje? Wyjaśniamy, o co chodzi w nowym trendzie
- Dlaczego Friz i Wersow nie zaprosili Ekipy na wesele? "Odpowiedź jest prosta"





