Zorza polarna może wystąpić nad Polską

Zorza polarna nad Polską? Meteorolodzy są zgodni

Źródło zdjęć: © canva / canva
Weronika Paliczka,
01.12.2023 16:15

Zjawisko zorzy polarnej znane jest głównie z krajów skandynawskich. Widzowie z całego świata odwiedzają Norwegię, aby zobaczyć spektakle odbywające się na niebie. Zdaniem meteorologów szansę na własną zorzę mają również Polacy.

Dla wielu zorza polarna jest symbolem Norwegii czy Islandii. Miłośnicy zjawiska podróżują do Skandynawii, aby być świadkami tańczących na niebie kolorów. Zorza jest jednak chimeryczna - nie zawsze pojawia się tam, gdzie chcieliby tego ludzie. Zdaniem meteorologów obecnie istnieje prawdopodobieństwo, że zjawisko wystąpi nad Polską.

Zorza nad Polską - co, gdzie, kiedy?

Jak donosi portal Polski Astrobloger, nad Polską występuje "gotowość zorzowa", która wskazuje na to, że zjawisko może pojawić się na polskim niebie. Zorza polarna ma być widzialna w nocy z 1 na 2 grudnia nad większością Polski. O godzinie 12.30 rozpoczęła się na niebie burza magnetyczna, która sugeruje obecność zorzy. Zjawisko ma być widzialne także nad Słowacją. Według Astroblogera zorze powinny być widzialne od zmroku, jeśli sytuacja na niebie nie ulegnie zmianie.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
bzdura
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się