Lara Croft wygrała w plebiscycie na najbardziej ikoniczną postać z gier

Ogłoszono najbardziej ikoniczną postać z gier wszech czasów. Kto wygrał?

Źródło zdjęć: © @bafta.org
Marta Grzeszczuk,
04.04.2024 21:46

Z okazji 20. rocznicy Bafta Games Awards zorganizowano plebiscyt na najbardziej kultową postać z gier. Zwycięska seria jest na rynku gamingowym już od 28 lat i nie traci na popularności.

11 kwietnia w Londynie zostaną wręczone po raz 20 Bafta Games Awards. To jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie gamingu. Członkowie kapituły i specjaliści z branży przyznają wyróżnienia za "wybitne osiągnięcia twórcze" w blisko dwudziestu kategoriach. W związku z rocznicą ogłoszono plebiscyt online, w którym jego uczestnicy mogli wybrać "najbardziej ikoniczną postać z gier wideo wszech czasów".

Lara Croft została najbardziej ikoniczną postacią z gier wszech czasów

Postać, która zwyciężyła wyprzedziła takie ikony jak Mario, Sonic the Hedgehog czy Link. Osoby. które wzięły udział w głosowaniu zadecydowały, że pierwsze miejsce w tym rankingu należy się Larze Croft z serii "Tomb Rider". Lara Croft pojawiła się w ponad 15 grach, trzech filmach, wielu powieściach i adaptacjach komiksów,. O jej niesłabnącej popularności świadczy fakt, że tylko w tym roku "Tomb Raider I-III Remastered" został wydany na wielu platformach, a w jego drugiej połowie będzie miał premierę bardzo wyczekiwany serial Netflixa - "Tomb Raider: The Legend of Lara Croft".

trwa ładowanie posta...

Dla bbc.com wypowiedziała się z tej okazji Shelly Blond, która jako pierwsza użyczyła głosu Larze Croft w grze, która ukazała się w 1996 r na konsolę Sega Saturn. Blond stwierdziła, że nie jest zaskoczona zwycięstwem właśnie tej postaci. Dodała: ""To, co jest tak kultowe w Larze Croft, to fakt, że kobieta jest główną postacią w grze wideo. Jest o sile dziewczyn i wzmocnieniu pozycji kobiet. Była pionierką i wciąż jest przygodą".

Bafta Games Awards zostaną wręczone 11 kwietnia w Londynie

Blond pojawi się na rozdaniu nagród Bafta Games Awards 11 kwietnia, aby wręczyć statuetkę. Mimo, że podkładała głos najbardziej kultowej postaci, przyznała, że jedyną grą, w którą kiedykolwiek grała, był "Pac-Man". Jej ulubieniec zajął szóste miejsce w rankingu. Pierwszą 10-tkę zamknęła Shadowheart z "Baldur's Gate 3". Półelfka jest też "najmłodszą" z postaci na liście 20 najbardziej ikonicznych. Zadebiutowała w 2023 r.

Marti Renti: "Freak fight to jest mocno szowinistyczny świat" | VibezTalk

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0