Pierwsze radio pastafariańskie powstało w Polsce

Wierzą w Latającego Potwora Spaghetti. Ich pierwsze radio powstało w Polsce

Źródło zdjęć: © Getty Images, pngwing
Konrad SiwikKonrad Siwik,25.08.2023 07:00

Pastafarianie to, krótko mówiąc, osoby wyznające Latającego Potwora Spaghetti. Według polskich przedstawicieli tej religii to właśnie w naszym kraju powstało "pierwsze na świecie radio pastafariańskie".

Radio Pasta nadaje swój program od 2018 r. i według jego twórców jest związane z Kościołem Latającego Potwora Spaghetti. "Jesteśmy oficjalną medialną stacją namaszczoną przez oficjalny Kościół Latającego Potwora Spaghetti w Polsce. W naszych audycjach nie tylko gotujemy, ale rozmawiamy też o filozofii, nauce, wierze, aksjologii. Posłuchaj nas, a być może Potwór dotknie cię swoją macką" - piszą o sobie polscy pastafarianie.

Ram(en)ówka w Radiu Pasta

Muzyka w Radiu Pasta jest podzielona na pasmo dzienne i pasmo nocne. To pierwsze trwa od 6:00 do 20:00 (od poniedziałku do czwartku) lub do północy (piątek, sobota i niedziela). Audycji można słuchać m.in. w przeglądarce na oficjalnej stronie radia lub w aplikacji na smartfony.

W poniedziałki od godziny 20:00 do północy słuchacze mogą "zdołować się smutną muzyką sentymentalną, która idealnie wpasowuje się w poniedziałkową depresję". We wtorki o tej samej porze pod hasłem "nic, co dziwne, nie jest nam obce" można usłyszeć kawałki, które trudno w jakikolwiek sposób sklasyfikować.

"Można powiedzieć, że jest to muzyka raczej dziwna"

-  zaznacza Radio Pasta.

Środa to dzień… jazzu. Z kolei czwartki należą do ciężkiego metalu i wszystkiego innego powiązanego z klimatami raczej mocnymi.

Nie tylko muzyką radio żyje, dlatego pięć razy dziennie odbiorcy mogą wysłuchać jednego z odcinków "Historii Filozofii na Krótko". Z kolei co godzinę Radio Pasta emituje Oktalog, czyli "Osiem Naprawdę Wolałbym Byś Nie", które stanowią zwięzły opis moralności pastafariańskiej.

"Raz z omówieniem, a raz bez omówienia, aby każdy mógł we własnym sumieniu zastanowić się nad przekazem, który otrzymaliśmy od samego Potwora. Ramen!" - kwitują polscy pastafarianie.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
waszka,zgłoś
Muza super!!! Radio odkryłam w tym tygodniu... Lepiej późno, niż wcale. Pozdrawiam Twórców. Ramen🤗🍀
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
waszka,zgłoś
Muza super!!! Radio odkryłam w tym tygodniu... Lepiej późno, niż wcale. Pozdrawiam Twórców. Ramen🤗🍀
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się