Ralph Kaminski wydał teledysk do piosenki "Moje małe serce"

Ralph Kaminski w teledysku "Małe serce" wspomina traumy ze szkoły

Źródło zdjęć: © Facebook, kadr z klipu "Moje małe serce"
Maja Kozłowska,
04.09.2023 09:45

Ralph Kaminski z okazji powrotu do szkoły wypuścił teledysk do utworu "Małe serce". Piosenka przenosi do szkolnych lat artysty.

Ralph Kaminski aktualnie kończy letnią trasę koncertową promującą jego czwarty studyjny album "Bal u Rafała". Płyta ukazała się w sierpniu zeszłego roku i okazała się gigantycznym hitem. W styczniu br. pokryła się złotem, co oznacza min. 15 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Do tej pory ukazały się klipy do pięciu piosenek z krążka. Główny singiel, czyli tytułowy "Bal u Rafała" wykręcił na YouTubie 5,5 mln wyświetleń. Największe kontrowersje wzbudził za to teledysk do równie budzącego emocje utworu "Pies". W piosence artysta imituje szczekanie psa, co w ostatnim czasie (przypominamy, że od premiery płyty minął rok) było gęsto komentowanie przez influencerów, polityków i działaczy w tym wiceministra rolnictwa Janusza KowalskiegoOskara Szafarowicza.

Ralph Kaminski - Pies (Official Video)

Ralph Kaminski w teledysku do utworu "Małe serce" wspomina szkolne lata

W piosence Kaminski wraca do swojej młodości. Bardzo dosadnie opisuje wykluczenie, którego doświadczył w podstawówce. Śpiewa o izolacji, nie bawiąc się w wykwintne metafory. Fraza "nikt nie chciał ze mną siedzieć" wybrzmiewa szczególnie okrutnie. Mimo że "Małe serce" wykonuje dorosły, dojrzały artysta, doskonale czuć wszystkie emocje, które zostały zawarte w tym krótkim powrocie do przeszłości i szkolnej ławki.

Klip do utworu jest bardzo prosty i minimalistyczny. Całość rozgrywa się w szkole - w klasie, na korytarzu i szkolnym boisku. Jest tylko jeden aktor, co podbija poczucie samotności. Choreografia taneczna idealnie współgra z emocjami wybrzmiewającymi z piosenki.

Komentarze pod filmem na YouTubie są ciepłe i pozytywne. Większość osób życzy uczniom powodzenia w powrocie do szkoły oraz wyrażają swoje wzruszenie i zachwyt nad Tymkiem Sobczykiem, który wystąpił w klipie.

Teledysk wyreżyserował Ralph Kaminski.

Ralph Kaminski - Małe serce (Official video)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 123
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 25
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 10
  • emoji kupka - liczba głosów: 86
Thompson,zgłoś
Można być innym,ale po co robić z siebie głupka? Jesteś inny to też bądź na tyle sobą,żeby nie urażać tym innych,bo tak naprawdę to każdy człowiek jest inny.
Odpowiedz
3Zgadzam się2Nie zgadzam się
szary66,zgłoś
Jak zwykle katolickie miłosierdzie i tolerancja mają się dobrze. Nie ma to jak hejtować gościa który nikomu nic złego nie zrobił, był inny i tylko tyle. Uczę i wiem jak nasza młodzież potrafi być okrutna dla ludzi innej orientacji, innym kolorze skóry, inaczej myślących itd. Pogratulować! Niestety, swoją cegiełkę a raczej wielką cegłę dokłada tu kościółek RR i jego ludzie. Polacy to w ponad 90% potomkowie chłopów, ciemnych, kołtuńskich (to fakt a nie próba obrażenia), utrzymywanych w obskurantyzmie, homofobii, nietolerancji dla wszystkiego co inne. Do dziś się nie pozbyliśmy chłopskich nawyków, nie było na to czasu i okoliczności nie pozwalały. Komuna jeszcze bardziej je utrwaliła. Niestety nie mamy się czym chwalić. Co do wartości artystycznych piosenek Ralpha mam wątpliwości (z wykształcenia jestem muzykiem).
Odpowiedz
5Zgadzam się5Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Jony,zgłoś
Do roboty w górnictwie 🪠
Odpowiedz
6Zgadzam się7Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 57