x

Ralph Kaminski broni Lunę po Eurowizji. Burza pod wpisem artysty

Źródło zdjęć: © Dawid Grzelak / materiały prasowe
MAKO,
08.05.2024 10:00

7 maja odbył się pierwszy półfinał do Konkursu Piosenki Eurowizji. Luna, która reprezentowała Polskę z piosenką "The Tower" niestety nie zakwalifikowała się do finału. Opinią na temat jej kontrowersyjnego występu podzielił się artysta Ralph Kaminski.

Eurowizja jak co roku dostarcza widzom ogrom emocji - muzycznych i nie tylko. Podczas widowiska jest co komentować: zaczynając od piosenek, kończąc na zapierających dech w piersiach strojach artystów. Konkurs Piosenki Eurowizji lubuje się w kontrowersjach, dziwactwie, a nawet kiczu, a fani to uwielbiają. Przypomnijmy, że w zeszłym roku zwycięzcą o mały włos nie został reprezentant Finlandii Käärijä, który otrzymał najwięcej głosów od telewidzów. Jego występ był zdecydowanie niestandardowy w odróżnieniu od finalistki ze Szwecji - Loreen.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

JULIA ŻUGAJ spełniła już WSZYSTKIE SWOJE MARZENIA?

Luna na Eurowizji. Jak wypadła reprezentantka Polski?

Podczas tegorocznej Eurowizji przedstawicielką Polski była alternatywna artystka Luna. Wokalistka podczas półfinałów w Malmö zaśpiewała piosenkę "The Tower". Niestety Luna nie otrzymała wystarczającej liczby głosów, by zakwalifikować się do finału i tym samym Polska zakończyła swoją przygodę z Eurowizją 2024.

W internecie na artystkę wylała się ogromna fala hejtu, chociaż znalazły się również osoby, które murem stanęły za Luną. Broni ją m.in. Ralph Kaminski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Luna - The Tower (Eurovision 2024) || Jaka To Melodia?

Patriotyczny Ralph Kaminski. Twierdzi, że Polska powinna znaleźć się w finale

W pierwszym eurowizyjnym finale Luna walczyła z przedstawicielami Cypru, Serbii, Litwy, Irlandii, Ukrainy, Chorwacji, Islandii, Słowenii, Finlandii, Mołdawii, Azerbejdżanu, Australii, Portugalii i Luksemburga. 10 państw dostało się do finału, pięć odpadło już na tym etapie. 11 maja w Malmö nie usłyszymy:

 • Polski,
 • Islandii,
 • Mołdawii,
 • Azerbejdżanu,
 • Australii.

Tuż po ogłoszeniu wyników Ralph Kaminski napisał na portalu X lakoniczny wpis, w którym dzieli się swoimi przemyśleniami po pierwszym półfinale tegorocznej Eurowizji.

Po obejrzeniu wszystkich dzisiejszych występów uważam, że Luna zasługiwała na finał

- stwierdził artysta.
trwa ładowanie posta...

Ralph Kaminski broni Lunę. Polska podzielona

Jak co roku podczas Eurowizji Polacy podzielili się na dwa obozy - tych, którzy kibicują naszemu reprezentantowi niezależnie od wszystkiego i tych, którzy na wszystko narzekają. Pod wpisem Ralpha Kaminskiego trwa żywa dyskusja.

"Ziomek ty już nie szczekaj" - radzi mu jeden z internautów. Inny z kolei pisze: "Możemy tylko podziękować naszym rodakom za kampanię hejtu i deprecjonowania Luny, gdzie tylko się dało. Daliśmy paliwo konkurencji. Dzięki Polsko". "Finlandia niezasłużone qualify" - zgadza się kolejna użytkowniczka. "Po obejrzeniu wszystkich występów uważam, że dawno nie wysłaliśmy gorszej artystki i zasłużenie wyleciała" - nie zgadza się z przedmówcami inny komentator.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 27
 • emoji ogień - liczba głosów: 2
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 31
 • emoji smutek - liczba głosów: 7
 • emoji złość - liczba głosów: 4
 • emoji kupka - liczba głosów: 72
Sceptyk,zgłoś
Autorowi tekstu Austria sie z Australią pomyliła 🤣
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
biznes to biznes,zgłoś
Czuje kasę więc i wykazana ochota na plus minus "trenera"
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Alternatywna artystka o alternatywnej urodzie i bardzo alternatywnym talencie.
Odpowiedz
19Zgadzam się2Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 55