Termin koncertu Podsiadły może kolidować z meczem Lechii.

Podsiadło kontra Lechia. Kto wystąpi na stadionie w Gdańsku?

Źródło zdjęć: © Jacek Kurnikowski / @X, AKPA, canva
Marta Grzeszczuk,
12.09.2023 15:30

Dawid Podsiadło zagra 2 czerwca wyprzedany koncert na Polsat Plus Arena Gdańsk. Możliwe, że tego dnia mecz będzie rozgrywać również Lechia Gdańsk. Jak doszło do tego konfliktu?

Koncert Dawida Podsiadły 1 czerwca 2024 r. na Polsat Plus Arena Gdańsk został zaplanowany zaraz po jego występie na tym samym obiekcie w czerwcu 2022 r. W tym samym okresie rezerwację potwierdził operator stadionu. "Tak duże imprezy planuje się z odpowiednim wyprzedzeniem" - powiedział trójmiejskiej "Wyborczej" Paweł Buczyński, prezes spółki Arena Gdańsk Operator, zarządcy stadionu.

Ponad 50 tys. biletów na koncert Podsiadły 1 czerwca sprzedało się tak błyskawicznie, że zaplanowano dodatkową datę 2 czerwca. Również te bilety rozeszły się bardzo szybko.

Dawid Podsiadło "zajął stadion" w terminie rozgrywek piłkarskich

Nikt nie przewidział wtedy, że Lechia Gdańsk, która rozgrywa swoje mecze na Polsat Plus Arena Gdańsk, może potrzebować obiektu w tym terminie. Rozgrywki w Ekstraklasie kończą się w maju. Jednak od 2022 r. dużo się zmieniło, Legia spadła do I ligi i walczy o powrót do Ekstraklasy.

Jeśli Lechii przyjdzie o awans walczyć w barażach, to możliwe, że będzie gospodarzem spotkania 30 maja lub 2 czerwca. Obie te daty są obecnie nie do zrealizowania na Polsat Plus Arena Gdańsk. Przygotowania do koncertu na taką skalę, jak ten Podsiadły trwają klika dni, nie ma więc możliwości rozegrania meczu 30 maja.

Sytuację skomentował dla "Wyborczej" Kacper Szafran z biura prasowego Lechii: "Wewnątrz klubu powstał zespół roboczy, który pracuje nad tym zagadnieniem i podejmie współpracę ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w tę sprawę. Gdy tylko zespół zakończy pracę, poinformujemy o tym w oficjalnym komunikacie".

Źródło: trójmiasto.wyborcza.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
SM74,zgłoś
Nie będzie komplikacji jeśli zawodnicy LG się ogarną i bezpośrednio awansują to jest priorytet i obowiązek
Odpowiedz
0Zgadzam się2Nie zgadzam się
Bravo dla organizatorów
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się