PETA potępia "Palworld"

PETA potępia "Palworld". Fani chcą wegańskiej wersji gry

Źródło zdjęć: © Steam
Konrad SiwikKonrad Siwik,28.01.2024 16:00

Nie milkną kontrowersje wokół nowej gry "Palworld". Nie dość, że pojawiły się oskarżenia o plagiat, na domiar złego PETA potępiła tytuł za okrucieństwo wobec zwierząt, a fani żądają wegańskiej wersji.

Gra Palworld, wydana nieco ponad tydzień temu przez Pocket Pair, szybko zdobyła ogromną popularność, przekraczając wyniki sprzedaży innych tytułów. Jednak jej sukces nie jest wolny od kontrowersji. Głównym źródłem niezadowolenia stały się "Pale" - postaci przypominające Pokémony z gier Nintendo. Twórcy "Palworld" zostali oskarżeni przez fanów Pokémonów o plagiat, a Pokémon Company wydało już oświadczenie w tej sprawie.

Pale różnią się od Pokémonów głównie tym, że mogą zostać wyposażone w broń. Gracz może zaopatrzyć stworka np. w karabin maszynowy i wysłać go do walki na śmierć i życie z innym stworzonkiem. Gdyby tego było mało, Pale mogą być więzione i zmuszane do niewolniczej pracy przy budowie imperium swojego pana.

Palworld
Palworld (Steam)

Wywołało to spore poruszenie wśród aktywistów, a organizacja PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) postanowiła podnieść sprawę dotyczącą rzekomego okrucieństwa wobec wirtualnych stworzeń.

PETA domaga się "wegańskiej wersji" gry

Przedstawiciel serwisu Insider Gaming skontaktował się z PETA, aby poznać ich stanowisko w tej sprawie. Elisa Allen, wiceprezeska do spraw programów PETA, wydała oświadczenie, w którym zwróciła uwagę na głosy fanów "Palworld", którzy wyrazili potrzebę stworzenia "wegańskiego przewodnika" dla gry.

Pale mogą zostać wyposażone w broń
Pale mogą zostać wyposażone w broń (Steam)

W oświadczeniu Allen podkreśliła, że wielu graczy pragnie pomagać wirtualnym zwierzętom, jedząc wegańskie jedzenie zarówno w świecie gry, jak i poza nim.

PETA usłyszała już od wielu fanów Palworld, którzy nie są zainteresowani jedzeniem 'Palsów', że chcą, aby na potrzeby gry powstał wegański przewodnik. W końcu to 'Veganuary' (miesiąc wege), a gracze chcą pomagać zwierzętom, jedząc wegańskie jedzenie w swoich światach gier i poza nimi

- powiedziała Elisa Allen

Choć pomysł może spotkać się z oporem ze strony twórców "Palworld", może to być inspiracja dla innych deweloperów gier. Allen sugeruje w końcu, że istnieje potencjał dla gier, które połączą koncepcję Pokémonów z ideą wegańskiego podejścia, co mogłoby przyciągnąć nową niszę graczy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3