McDonald odpowiedzialny za poparzenia II stopnia

McDonald's na Florydzie odpowiedzialny za oparzenia II stopnia

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
15.05.2023 16:00

McDonald's odpowiedzialny za poparzenia II stopnia u małej dziewczynki. Wszystko przez Happy Meal i zbyt gorącego kurczaka McNugget.

Właściciel McDonald's w Tamarac na Florydzie dopuścił się zaniedbania. Nie ostrzegł klientów o ryzyku związanym z jedzeniem gorącej żywności. Taką decyzję podjęła ława przysięgłych 11 maja.

Zbyt gorący kurczak doprowadził do oparzeń II stopnia

Philana Holmes w 2019 r. wybrała się z córką i synem do McDonalda w Tamarac na Florydzie. Kobieta zeznała, że podała 4-letniej wówczas córeczce Happy Meal. Powiedziała, że dziecko zaczęło krzyczeć podczas jazdy. Philana miała nie wiedzieć, co się dzieje, dopóki nie zatrzymała się i nie zobaczyła spalonego uda dziewczynki. Matka Olivii zrobiła zdjęcia poparzeń, a także nagrała jej krzyk i płacz.

Oparzenia II stopnia wywołane zbyt gorącym kurczakiem
Oparzenia II stopnia wywołane zbyt gorącym kurczakiem (Canva)

Obie strony zgodziły się, że to Chicken McNugget spowodował oparzenia u dziewczynki. Prawnik rodziny argumentował jednak, że kurczak miał ponad 90 stopni Celsjusza, podczas gdy obrona utrzymywała, że nigdy nie przekroczył nawet 70 stopni Celsjusza.

Właściciel restauracji o wyroku

Właściciel restauracji McDonald's na Florydzie Brent Upchurch powiedział w oświadczeniu, że wysyła poszkodowanej rodzinie wyrazy współczucia. Podkreślił jednak, że werdykt ławy przysięgłych nie jest dla niego zadowalający. Stwierdził bowiem, że jego pracownicy zawsze przestrzegają protokołu. Podkreślił, że podczas serwowania pechowego Happy Meala wszystko było robione zgodnie z zasadami restauracji.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0