MrKryha w restauracji ojca Tadeusza Rydzyka

MrKryha u Rydzyka. "Ojciec Dyrektor umie w kuchnię domową"

Źródło zdjęć: © Wojciech Strozyk / East News, TikTok
Konrad SiwikKonrad Siwik,04.03.2024 12:00

Popularny tiktoker gastronomiczny MrKryha odwiedził restaurację należącą do ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. W swoim filmiku na TikToku zrecenzował postne piątkowe potrawy i ceny.

Tadeusz Rydzyk słynie z prowadzenia wielu interesów, z których najbardziej rozpoznawalne są Radio Maryja i TV Trwam. "Toruński duchowny kontroluje też Fundację Naszą Przyszłość, jest powiązany z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej czy wydawcą 'Naszego Dziennika'" - podaje money.pl. Oprócz tych większych biznesów ojciec dyrektor ma również lokal gastronomiczny, do którego wybrał się Krystian Sawicki, znany w sieci jako MrKryha.

MrKryha zrecenzował restaurację ojca Tadeusza Rydzyka

Restauracja dyrektora ojca Tadeusza Rydzyka mieści się przy ul. Starotoruńskiej w Toruniu, niedaleko kościoła Jana Pawła II. MrKryha wybrał się tam w piątek, więc niestety do wyboru miał jedynie dania bezmięsne.

- Restauracja dyrektora ojca Tadeusza Rydzyka. Co można tutaj zjeść i jakie są ceny? Zaraz to dla was sprawdzimy. Przyjechaliśmy specjalnie do Torunia na ul. Starotoruńską, niedaleko kościoła Jana Pawła II i pokazuje wam to cudo. [...] Pierwsze wrażenia, lokal dosyć sporych rozmiarów. W menu były ciasta oraz lokalne przekąski z Torunia. Przyjechaliśmy w piątek, więc nie było żadnych dań mięsnych.

Zupa kalafiorowa i ryba z ziemniakami u Rydzyka

MrKryha zamówił zupę kalafiorową za 10 zł, dwa dania z rybą po 24 zł każde oraz deser za 9 zł.

Kalafiorowa na bogato, dużo kalafiora, dobrze doprawiona. Za dyszkę, myślę, że to uczciwa cena

- ocenił MrKryha

Główne danie - porcja nie była jakaś ogromna, ale ziemniaczki ugotowane w punkt. Dorsz soczysty, kruchy. Panierka nie była tłusta. Nie miałem się do czego przyczepić

- dodał tiktoker

"A po obiedzie chodziliśmy na kremówki"

Do Torunia można pojechać na typowe dla tego miasta tradycyjne pierniki. MrKryha postawił jednak na ulubiony deser papieża Jana Pawła II. - A będąc w takim miejscu, musiał koniecznie wlecieć okolicznościowy deser. "A po obiedzie chodziliśmy na kremówki" i wjeżdża taka kremóweczka za 9 zł. Zobaczymy, jak smakuje - powiedział MrKryha.

Niestety smaku "kremóweczki" nie ocenił.

- Podsumowując, Ojciec Dyrektor umie w kuchnię domową. Co prawda menu nie jest rozbudowane, a lokal otwarty jest od 11:00 do 17:00 w ciągu tygodnia, natomiast dla głodnego pielgrzyma powinno wystarczyć - skwitował MrKryha.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Alter,zgłoś
A najlepsze jest to że Watykan już dawno zniósł post w piątek. Ale polski kościół ma swoje zasady
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)