Młoda mama pije kawę z własnym mlekiem? Zszokowała internautów

Młoda mama pije kawę z własnym mlekiem? Zszokowała internautów

Źródło zdjęć: © TikTok
Oliwia Ruta,
05.04.2024 18:00

Pewna tiktokerka opublikowała kontrowersyjne nagranie. Dodała filmik, w którym rozkoszuje się kawą z własnym mlekiem. Nie chodzi tu o wiejskie mleko od krowy, tylko o mleko odciągnięte z jej piersi. Młoda mama uważa zachowanie za całkiem zwyczajne. Wielu internautów nie kryje obrzydzenia: "zrzygałam się na widok tego".

Mleko z piersi matki, znane także jako matczyne mleko lub mleko kobiece, to naturalny pokarm wytwarzany przez gruczoły mlekowe kobiet po urodzeniu dziecka. Jest to jedyny substancja, która dostarcza noworodkom wszystkich niezbędnych składników odżywczych, przeciwciał oraz innych czynników wspierających odporność.

Młoda mama pije kawę z własnym mlekiem? Zszokowała internautów
Młoda mama pije kawę z własnym mlekiem? Zszokowała internautów (Canva)

Mleko matki dostosowuje się do potrzeb rosnącego dziecka. Zmienia swój skład w zależności od wieku dziecka oraz innych czynników. Wielu ekspertów twierdzi, że jest to najlepszy pokarm dla niemowląt. Założenie potwierdzają organizacje zdrowia, takie jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Amerykańskie Akademie Pediatrii (AAP). Mleko matki przyczynia się również do więzi emocjonalnej między matką a dzieckiem.

Młoda mama pije kawę z własnym mlekiem

Pewna młoda mama pochwaliła się na TikToku, że zdarza się jej wypić własne mleko. Jakiś czas temu urodziła dziecko, dzięki czemu ma stały dostęp do pokarmu. Kobieta, nagrywająca pod nickiem "alexandrazebrowska", prowadzi profil o tematyce dziecięcej oraz lifestyle'owej. Często nagrywa vlogi lub foodbooki malucha. 4 kwietnia opublikowała odpowiedź na komentarz jednego z internautów o treści: "do kawusi sobie wlej". Nie trzeba było dwa razy powtarzać, ponieważ tiktokerka z ochotą zrobiła sobie kawę z dodatkiem mleka prosto z jej piersi.

trwa ładowanie posta...

Internauci obrzydzeni zachowaniem młodej matki?

Wielu internautów nie ukrywa, że picie mleka z piersi kobiety ich obrzydza. W komentarzach pod filmem piszą: "bleee", "czy tylko mnie to brzydzi", "będę zigoł", "zrzygałam się na widok tego", "to trochę kanibalizm chyba", "to jest chore", "obrzydliwe". Niektóre osoby wsparły kobietę. Do głosu doszły inne matki: "Każda kobieta ma inny smak mleka. Moje smakowało jak Łaciate", "Nie rozumiem jak kogoś może to obrzydzać. Raz, że pił ze smakiem takie samo, jak był dzieckiem, a dwa, że pije dokładnie takie samo, ale od krowy", "W szpitalu tak robiłam. To mleko jest słodkie, a nam kawy nie słodzili, więc jak miałam nawał, to ręcznym sobie ściągałam i wlewałam".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

STYSIO: Chodziłem do patologicznej szkoły - NIKT NIE PONIÓSŁ KONSEKWENCJI

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0