Taylor Swift napisała utwór o Kim Kardashian?

Taylor Swift zaskoczyła dissem na Kim Kardashian. O co ma pretensje?

Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marta Grzeszczuk,
19.04.2024 17:58

Jeden z utworów z najnowszej płyty Taylor Swift "The Tortured Poets Department: The Anthology" został uznany za wymierzony w Kim Kardashian. Gwiazda popu rozliczyła się za krzywdy sprzed kilku lat.

Nowa płyta Taylor Swift "The Tortured Poets Department" jest najgłośniejszym światowym wydarzeniem 19 kwietnia. Dzień wcześniej serwis Spotify ogłosił, że krążek pobił rekord najczęściej przedpremierowo zapisywanego albumu na platformie. O 2 nad ranem Swift niespodziewanie ogłosiła drugą połowę albumu z 15 dodatkowymi utworami. "The Tortured Poets Department to sekretny PODWÓJNY album" - napisała na Instagramie. "Napisałam tak wiele 'poezji udręczonej' w ciągu ostatnich dwóch lat i chciałam się tym wszystkim z wami podzielić, więc oto druga część "TTPD: The Anthology".

Taylor Swift zdissowała Kim Kardashian

To właśnie wśród utworów z dodatkowej części znalazł się kawałek "thanK you aIMee", który przez większość odbiorców został odczytany, jak diss Swift w kierunku Kim Kardashian. Wielkie litery w tytule układają się w imię "Kim". "thanK you aIMee" przedstawia "Aimee" jako postać szkolnej prześladowczyni, której "opalony natryskowo pomnik" stoi w rodzinnym mieście podmiotu lirycznego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

thanK you aIMee

W refrenie Taylor Swift śpiewa: "Przez cały ten czas, gdy zadawałaś ciosy, ja coś budowałam / I nie mogę wybaczyć tego, jak się przez ciebie czułam / Krzyczałam 'Pie***l się, Aimee' do nocnego nieba, podczas gdy tryskała krew / Ale nie mogę zapomnieć tego, jak sprawiłaś, że się uzdrowiłam".

Taylor Swift i Kim Kardashian poróżnił Kanye West

W 2016 r. ówczesny mąż Kardashian, Kanye West, zamieścił w swoim utworze "Famous" słowa: "Czuję, że ja i Taylor moglibyśmy się jeszcze przespać / Dlaczego? Uczyniłem tę s*kę sławną". Raper twierdził, że Swift zgodziła się na te wersy. Piosenkarka za pośrednictwem swojego przedstawiciela, zaprzeczyła, że została poinformowana o słowach "Uczyniłem tę s*kę sławną".

W odpowiedzi Kim Kardashian opublikowała na swoim Snapchacie materiał filmowy z rzekomej rozmowy telefonicznej między Westem i Swift omawiającymi teks "Famous". Piosenkarka nie miała pojęcia, że jest nagrywana, a materiał, jak się później okazało został zmontowany. Ten skandal sprawił, że Taylor Swift wycofała się na jakiś czas z życia publicznego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

FAGATA O SWOIM EX, ZAŁOŻONYM 0NLYFANS I SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI | Vibez Talk

Po latach w wywiadzie dla "The Rolling Stone" Swift opowiedziała: ""Nie ma wątpliwości - moja kariera została mi odebrana". Opisała nagranie jako "w pełni sfabrykowaną robotę, w nielegalnie nagranej rozmowie telefonicznej, którą Kim Kardashian zmontowała, a następnie opublikowała, aby udowodnić wszystkim, że jestem kłamcą". W "thanK you aIMee" Swift brutalnie rozlicza się z osobą, która ją skrzywdziła. Śpiewa: "Wszyscy wiedzą, że moja matka jest świętą kobietą. Ale mawiała, że wolałaby, żebyś nie żyła".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0