Pierwszy singiel z "D-DAY" to kolaboracja z IU

Pierwszy singiel z "D-Day". Jak brzmi nowa muzyka Agusta D?

Źródło zdjęć: © Twitter
Marta Grzeszczuk,
07.04.2023 12:15

Możemy już posłuchać pierwszego kawałka z solowego albumu Suga z BTS. Raper występujący w tym projekcie pod pseudonimem Agust D zaprosił do współpracy najpopularniejszą solową artystkę K-popu.

Pierwszy singiel "People Pt.2" z zapowiadanego na 21 kwietnia albumu "D-DAY" już jest w sieci. Zaskakuje gościnnym występem Lee Ji-eun, artystki obecnej na scenie K-popowej od 15 lat pod pseudonimem IU. Agust D i IU współpracowali już w 2020 r. przy jej singlu "eight", w którym Suga pojawił się w podwójnej roli gościnnego rapera i producenta. Występ IU w singlu Agusta D na pewno zachwyci jej fanów, tym bardziej, że artystka od ponad dwóch lat nie wydawała nowej muzyki.

Utwór, który po godzinie miał na YouTube 1,4 mln wyświetleń, to kołyszący mix rapu, popu i R'n'B. Muzycznie ma zdecydowanie retro vibe. Kolejną niespodzianką, poza pojawieniem się w nagraniu IU, jest fakt, że w kawałku Yoongi nie tylko rapuje, ale też śpiewa.

"People Pt. 2" to melancholijny kawałek o samotności

W teledysku widzimy rapera, który sam w wielkim, pustym domu położonym w pięknej scenerii pisze, słucha muzyki i nagrywa. Wideo łączy się z warstwą tekstową utworu, która jest melancholijną refleksją nad naturą miłości, poczuciem straty i zagubienia. Mówi o mierzeniu się z samotnością, która do pewnego stopnia towarzyszy nam zawsze, niezależnie od okoliczności.

W krótkiej wypowiedzi na końcu teledysku Yoongie zdradza, że napisał "People Pt. 2" w czasie, gdy pandemia COVID-19 pozamykała nas wszystkich w domach. Jak wielu artystów w tym czasie raper obawiał się, że wszystko stracił - przelał ten niepokój oraz związane z nim refleksje w singiel, który zapowiada jego pierwszy solowy album.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0