Moonbin nie żyje. Miał zaledwie 25 lat

Moonbin nie żyje. Koreański gwiazdor miał zaledwie 25 lat

Źródło zdjęć: © @moon_ko_ng / fot. Instagram
Weronika Plucińska,
20.04.2023 10:45

20 kwietnia 2023 r. rozpoczął się smutną wiadomością o śmierci k-popowej gwiazdy. Członek koreańskiego zespołu Astro zmarł, mając zaledwie 25 lat.

Moonbin urodził się w 1998 r. w Cheongju. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Moon Bin, jednak znany jest właśnie jako Moonbin.

Jak wyglądała kariera koreańskiego idola?

Już w wieku sześciu lat zaczął karierę jako dziecięcy model, jednak pod wpływem mamy zaczął pracować w przemyśle rozrywkowym.

Rozpoznawalność przyniósł mu występ w teledysku TVXQ do piosenki "Ballons". Koreańczyk zaangażowany był również w program dla młodych talentów, który prowadziła wytwórnia Fantagio.

Moonbin zadebiutował jako członek boysbandu Astro 23 lutego 2016 r. Debiutancki minialbum zespołu zawierał pięć piosenek, w tym główny singiel "Hide & Seek".

Oprócz bycia członkiem boysbandu, Koreańczyk występował też w duecie Moonbin & Sanha. Była to podgrupa Astro.

W 2019 r. poinformował, że ze względów zdrowotnych musi zrobić przerwę. 14 lutego 2020 r. pojawił się na transmisji Vlive z innymi członkami Astro, gdzie ogłosił powrót na scenę.

Co więcej, w grudniu 2021 r. Moonbin został członkiem obsady drugiego sezonu "Saturday Night Live Korea", a dokładnie rok później wytwórnia Fantagio wydała oświadczenie o odnowieniu kontraktu z Moonbinem.

Moonbin nie żyje

Wieczorem 19 kwietnia 2023 r. muzyk został znaleziony martwy w mieszkaniu w Seulu. Odnalazł go jego menadżer po tym, jak muzyk nie pojawił się na próbach.

Wszystko wskazuje na to, że odebrał sobie życie. Zostanie przeprowadzona autopsja, by podać dokładną przyczynę śmierci.

- Seulska policja

Co więcej, 18 kwietnia 2023 r. ogłoszono, że k-popowy idol ma wystąpić na "Dream Concert" w Busan. Moonbin miał wystąpić z Sanhą, innym członkiem Astro.

Byliście fanami Moonbina?

źródło: i.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 315
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Kupka,zgłoś
Szkoda mi go
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)