Najpopularniejsze typy studentów

Źródło zdjęć: © Element5 Digital / Unsplash.com
Sylwia Zimowska,
30.11.2021 11:49
Artykuł poleca Samsung

Każdy, kto studiuje lub studiował, wie, że jest kilka uniwersalnych rodzajów studentów. Bez względu na rodzaj uczelni, po korytarzach akademickich w każdym miejscu na świecie snują się kujony, wyrocznie czy gwiazdy roku. Sprawdź, do której z grup studenckich jest Ci najbliżej.

Wieczny student

(materiały partnera)

Najczęściej najstarszy i zdecydowanie najbardziej wyluzowany na roku. Łatwo poznać go po tym, jak witają go profesorowie ("O Boże… Znowu Ty?"). Gdy wszyscy nerwowo obgryzają paznokcie przed egzaminem, on poklepuje ich po ramieniu i powtarza jak mantrę "Bez spiny, są drugie terminy!". Częściej nie ma go na wykładach, niż jest, a kiedy jest, to najczęściej drzemie. Wyrwany do odpowiedzi bredzi od rzeczy, ale robi to w tak elokwentny i czarujący sposób, że nawet najsurowszemu profesorowi zdarza się unieść kącik ust w namiastce uśmiechu i puścić mu to płazem.

Wieczny student doceni 12,4-calowy wyświetlacz w Galaxy Tab S7 FE 5G, nie tylko dlatego, że można na nim oglądać heheszkowe kompilacje z YouTube i wygodnie tworzyć memeski, ale przy odpowiedniej pozycji na krześle da się za nim nawet schować i niedostrzegalnie kimnąć.

Kujon

(materiały partnera)

Totalne przeciwieństwo wiecznego studenta. Swoje życie zaplanował już w kołysce. Startuje we wszystkich konkursach, a za hajs z naukowych stypendiów kupuje – jakżeby inaczej – książki profesorów i nadprogramowe podręczniki. Materiał z bieżącego roku opanował w wakacje. Zawsze przychodzi przed czasem, jest perfekcyjnie przygotowany i jako pierwszy zgłasza się do odpowiedzi. Stara się pogłębić każde zagadnienie serią pytań i robi mnóstwo notatek, ale nie licz na to, że cokolwiek Ci podpowie. Ten typ z politowaniem patrzy na osoby, które wiedzą mniej niż on (czyli w jego przekonaniu, większością wszechświata), a gdy zauważy u kogoś ściągę, bankowo ją zgłosi w imię sprawiedliwości. Boi się tylko dwóch rzeczy – pracy w grupie i tego, że kiedyś dostanie czwórkę.

Kujon doskonale wie, że odręcznie sporządzone notatki lepiej wchodzą do głowy. W Galaxy Tab S7 FE 5G, z dołączonym rysikiem, doceni funkcję automatycznego konwertowania odręcznych notatek na tekst cyfrowy oraz szereg przydatnych funkcji do utrzymywania porządku w swoich cyfrowych zeszytach, np. sugerowane hasztagi do organizacji zagadnień.

Wyrocznia

(materiały partnera)

Powszechnie lubiany cichy gość lub nieśmiała dziewczyna, którzy mają za sobą sporo doświadczeń życiowych i wiedzą wszystko na każdy temat, jednak bez sztucznego zadęcia. Wyrocznia powiadomi o przesuniętych zajęciach, podpowie, w których godzinach panie z sekretariatu są najmniej przerażające i które kanapki z baru nie powodują bólu brzucha. Jest jak chodzący Google. Zanim poprosisz ją o notatki z wykładu, ona wrzuci je już na wspólną grupę.

Wyrocznia ma mnóstwo nietypowych pasji i często pracuje na pełen etat. Wie, że kluczem do sukcesu jest sprawne zarządzanie swoim czasem, dlatego w Galaxy Tab S7 FE 5G spodoba jej się najbardziej wielozadaniowość. Możliwość używania trzech aplikacji jednocześnie pomoże jej nie tylko na zajęciach, a bateria, która wytrzyma nawet 12 godzin pracy, pozwoli jej korzystać z urządzenia po wykładach. Żyjąca w ciągłym biegu wyrocznia doceni również szybką ładowarkę, dzięki której naładuje tablet do pełna w zaledwie 90 minut.

Artysta indywidualista

(materiały partnera)

Słucha zespołów, o których nikt nigdy nie słyszał. Co miesiąc farbuje włosy na inny kolor. Twierdzi, że nie wie, co to serwisy streamingowe, ale chętnie pokaże Ci niskobudżetową nowość francuskiej awangardy. Ma tuzin kont na Instagramie przedstawiających jego twórczość: od fotografii wysuszonych kwiatów, poprzez grę na kalimbie, aż po stylizacje ciuchów vintage. Stara się usilnie odstawać od jakiejkolwiek grupy i potrafi się popłakać, gdy ktoś założy identyczną czapkę.

Tablet Galaxy Tab S7 FE 5G pozwoli mu wyrazić swoją kreatywność. Superwyrazisty, duży wyświetlacz w pakiecie z czułym i precyzyjnym rysikiem oraz szeregiem aplikacji m.in. Clip Studio Paint urzeczywistni każdą wizję artysty. Tablet będzie idealny do digital paintingu, storyboardingu, tworzenia plakatów czy wyświetlania nut.

Gwiazda roku

(materiały partnera)

Hejcia! Jesteście gotowi na unboxing moich nowych butów?! Jak to nie widzieliście mojej relacji z weekendu na żaglach? Ojej, no to zaraz Wam pokażę parę zdjęć, ale najpierw… selfiaczek na dobry dzień! Każdy z nas zna ten typ. Gwiazdę roku najpierw słychać na korytarzu, a dopiero potem widać. Nie rozstaje się z selfie stickiem i wianuszkiem wpatrzonych w nią fanów. I co z tego, że nie ogarnia zupełnie, co dzieje się na zajęciach? W małym palcu ma wszystkie apki do retuszowania zdjęć, z zamkniętymi oczami potrafi zmontować viralowego memika i zawsze doradzi, jaką koszulę wybrać na imprezę.

Gwiazda roku nie przejdzie obojętnie wobec smukłego, eleganckiego designu Galaxy Tab S7 FE 5G (zwłaszcza w nietypowej, zielonej kolorystyce) oraz jego funkcji multimedialnych (np. utrzymywania twarzy w centrum ekranu podczas wideokonferencji), dzięki którym z każdego miejsca na Ziemi będzie w stanie poprowadzić świetną jakościowo relację czy wideorozmowę z followersami.

Geek

(materiały partnera)

Jeżeli czegoś nie wie, to wie, gdzie to znaleźć. Jego smartfon wypełniony jest licznymi apkami na każdą okazję. Jest prawdziwą kopalnią wiedzy o popkulturze i nowych technologiach. To właśnie geek wytłumaczy Ci, dlaczego orły nie mogły pomóc hobbitom w podróży do Mordoru, który Doktor Who jest najlepszy i dlaczego to nie megapiksele są najważniejsze w aparacie. Inwestuje w kryptowaluty i kocha gadżety wszelkiej maści. Łatwo go zauważyć po licznym sprzęcie, który z sobą dźwiga: smartwatchu, czytniku e-booków i pendrive’ach wszelkiej maści.

Geek rzecz jasna nie rozstaje się też z tabletem. W Galaxy Tab S7 FE 5G zajara go na pewno 8-rdzeniowy procesor, 6 GB RAM-u, możliwość rozszerzenia pamięci do 1 TB i moduł 5G do superszybkiego surfowania po sieci. Opcjonalne etui z klawiaturą, dzięki której podniesie swoją wielozadaniowość na wyższy poziom. Geek nie przepuści takiej okazji!

Gamer

(materiały partnera)

Gamer nie przechodzi na kolejny rok – wchodzi na wyższy poziom. Porażka? To nic – tak zbiera się doświadczenie. Sukces? Achievement unlocked! Jego garderoba wypełniona jest T-shirtami z ulubionych gier, a nawet jeżeli chowa je pod bluzą, łatwo go poznać po wiecznie podkrążonych z niewyspania oczach. Wiadomo – maksymalny level sam się nie wbije. Gamer często nie potrafi się oprzeć pokusie i pyka nawet na wykładach.

Że niby na tablecie nie da się grać w poważne gry? Gamer udowodni Ci, że jak najbardziej jest to możliwe! W dobie chmurowych usług pokroju Google Stadia czy GeForceNow wystarczy dobre połączenie z Internetem, by streamować gry na dowolny sprzęt. Galaxy Tab S7 FE 5G idealnie się do tego nadaje za sprawą modemu 5G, wytrzymałej baterii, świetnego wyświetlacza i podwójnych głośników AKG z technologią Dolby Atmos. To znakomite narzędzie do rozrywki i oczywiście do nauki.

Ekolog Weganin

(materiały partnera)

Pod uczelnią parkuje elektryczną hulajnogę, przewiesza przez ramię bawełnianą torbę uszytą własnoręcznie i wyciąga kubek termiczny z sojową latte. Nie trawi nie tylko glutenu, ale wszystkich osób nieszanujących natury i "morderców zwierząt" zajadających na wykładach kanapki z szynką. Już dawno próbuje żyć zgodnie z ideą paperless.

Tablet Galaxy Tab S7 FE 5G pozwoli mu dalej cieszyć się minimalizmem. Zamiast stosu kartek i zeszytów wszystkie swoje notatki będzie miał w jednym miejscu, a rysik S Pen zapewni mu doświadczenie naturalnego pisania. No i obudowa w kolorze zielonym to już w ogóle sztos.

Student duch

(materiały partnera)

Taaak… Kojarzysz jego nazwisko. Chyba nawet raz minęliście się na kolokwium. Ale większość osób nie ma pojęcia, jak wygląda. Student duch pojawia się na wykładach okazjonalnie i potrafi tak wtopić się w tłum, że niektórzy powątpiewają, czy on w ogóle istnieje. Według legend to dziany biznesman, który chce zachować anonimowość lub jakiś tajniak dziekana, ale tak naprawdę… to po prostu typ, który tęskni do zajęć zdalnych. W tej cyfrowej rzeczywistości często bryluje i spędza w niej okrągłą dobę.

Lubi wszechstronny, prosty i nierzucający się w oczy sprzęt, dlatego tablet taki jak Galaxy Tab S7 FE 5G będzie wykorzystywał na każdy możliwy sposób – od grania w gry sieciowe, poprzez naukę, aż po rysowanie czy wideokonferencje.

Must have dla każdego studenta

(materiały partnera)

Uważasz, że nie zaliczasz się do żadnej z powyższych grup? Nic nie szkodzi. Tak naprawdę, jeżeli masz się za klasycznego normalsa (ha! To też jakaś grupa!), to też będziesz w stanie docenić zalety urządzenia takiego jak Galaxy Tab S7 FE 5G. To tablet skrojony pod studenckie potrzeby. Jest ekonomiczny, ale wykonany z dobrych jakościowo materiałów. Dzięki rysikowi w komplecie sprawdzi się jako narzędzie do robienia notatek czy rysowania na uczelni, a na "okienkach" lub w domu posłuży do szeroko pojętej elektronicznej rozrywki. Lekka waga i kompaktowa forma sprawią, że stanie się Twoim najlepszym kompanem na roku, a bateria o dużej pojemności pozwoli cieszyć się nim na wakacyjnych wyprawach.

Artykuł poleca Samsung
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 8
  • emoji smutek - liczba głosów: 9
  • emoji złość - liczba głosów: 10
  • emoji kupka - liczba głosów: 44