Turniej nie odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez dyskryminację osób LGBT

Wreszcie! Turniej się NIE odbędzie, bo kraj łamie prawa osób LGBT. Przełom?

Źródło zdjęć: © Twitter, YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,25.02.2022 07:04

Jeden z czołowych twórców gier odwołał turniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przez co? Ano się obudzili, że tam łamane są prawa osób LGBT. Lepiej późno niż wcale?

Krótkie info dla osób, które nic nie wiedzą o Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Bo mogą, w szkole nie mówi się o tym dużo - a szkoda. Łamane są tam prawa osób LGBT. Bycie gejem/lesbijką jest traktowane jak coś niemoralnego.

Co grozi takim osobom?

Ci "złapani" są skazywani karę więzienia i nawet na śmierć. Korekta płci jest nielegalna, crossdressing jest karalny, a terapia konwersyjna oraz "leczenie" gejów jest promowane i wspierane przez rząd.

Czyli na ludzkie: Zjednoczone Emiraty Arabskie nie są zbytnio przyjazne dla części społeczeństwa. Co robią z tym firmy? Odpowiem pytaniem: a czy pieniądz z ZEA jest gorszy od tego ze Stanów Zjednoczonych? Nope, dlatego najczęściej temat LGBT w tym kraju jest pomijany.

Rainbow Six: Siege odwołuje turniej

Jedna z oryginalniejszych gier e-sportowych, drużynowa odsłona serii "Rainbow Six" od Ubisoftu, wycofała wydarzenie w Abu Zabi.

Dlaczego? Dzięki fanom, którzy nawoływali do zmian na social media, argumentując to łamanem praw człowieka przez ZEA. Firma zapewne chciała wyróżnić graczy z tego regionu i dać im mały prezent z okazji kolejnych zawodów. Wiadomo jak wyszło. Oto oświadczenie z twittera Rainbow Six:

Wybór tej lokalizacji na Six Major był wynikiem szeroko zakrojonych dyskusji z naszymi lokalnymi drużynami w regionie, rządem ZEA i naszym lokalnym partnerem e-sportowym oraz ich wspólnego zobowiązania, że Six Major w Abu Zabi będzie wydarzeniem, w którym każdy, bez względu na płeć, orientację seksualną, pochodzenie kulturowe czy inne cechy indywidualne, będzie brany pod uwagę i mile widziany, tak jak to miało miejsce w przypadku wielu innych wydarzeń organizowanych wcześniej w Abu Dhabi.

Mając to na uwadze, usłyszeliśmy również głośno i wyraźnie, że członkowie międzynarodowej społeczności Siege mają wątpliwości co do tego wyboru, w związku z czym podjęliśmy decyzję o przeniesieniu Six Major z sierpnia 2022 roku do innego regionu Rainbow Six Esports, gdzie dokładna lokalizacja nie została jeszcze ustalona.

Problem jest taki, że ta decyzja odbiła się czkawką Ubisoftowi. Niektórzy sprzedawcy gier z Arabii Saudyjskiej zbanowali gry Ubi przez "rasizm firmy w stosunku do osób pochodzenia arabskiego".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Niektórzy użytkownicy nie kryli też swojego oburzenia:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Problem jest prosty: rząd stanowi prawo, a więc i zasady. A tutaj obrywają obywatele, fani gry, którzy byli nahajpowani na turniej Siege’a bliżej miejsca zamieszkania.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 27
  • emoji kupka - liczba głosów: 30