gaming
Rosja chce zakazać gier z "propagandą LGBT". Na liście Simsy i Assassin's Creed
Nowy sezon Fortnite

W Fortnite ruszył nowy sezon! Dzięki grze możesz wesprzeć Ukrainę

Źródło zdjęć: © Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.03.2022 17:00

Epic Games wystartował z najnowszym sezonem Fortnite. Wśród kilku nowinek, które urozmaicą kultową strzelankę, wydawca zobowiązał się do udzielenia wsparcia humanitarnego dla Ukrainy. Firma przekaże dwutygodniowe dochody z gry na rzecz ofiar rosyjskiej agresji.

bGxspyMj

20 marca wystartował nowy sezon w Fortnite. Głównym motywem rozdziału 3 sezonu 2 pt. Rebelia jest wojna, co w świetle aktualnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą jest fatalnym wyborem ze strony Epic Games. Niemniej jednak warto wziąć pod uwagę, że tego rodzaju decyzje kreatywne zapadają na kilkanaście miesięcy przed wprowadzeniem ich do rozgrywki.

W 3 rozdziale 2 sezonu gracze otrzymają możliwość szybszego sprintu i wspinaczki. Poruszanie się po mapie ułatwią nowe pojazdy - sterowce, czołgi, a gracze z nadmiarem gotówki będą mogli zakupić autobus bojowy.

Na plac bitwy wkroczą bohaterowie Marvela. Dzięki karnetowi bojowemu w tym sezonie będziemy mogli odblokować m.in. Doktora Strange'a - nowy film z tą postacią trafi na ekrany kin już 6 maja tego roku.

bGxspyMl

Najistotniejszą zmianą w sezonie Rebelia jest wyłączony tryb budowania (przynajmniej tymczasowo). Jedna z najważniejszych funkcji w grze zostanie zastąpiona przez specjalną tarczę "overshield", która znajdzie się jako dodatkowy przedmiot w ekwipunku.

Fortnite: filmowy zwiastun 3 rozdziału 2 sezonu

Fortnite: 3 rozdział 2 sezonu na pomoc Ukrainie

Pisaliśmy o tym, że gamedev solidarnie ruszył na pomoc Ukrainie, która padła ofiarą rosyjskiej agresji. W pomoc naszym wschodnim sąsiadom włączył się Epic, który przekaże wszystkie wpływy z Fortnite z okresu od 20 marca do 3 kwietnia 2022 roku na pomoc humanitarną dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie.

trwa ładowanie posta...

Epic poinformował, że w akcję pomocy Ukrainie włączył się Xbox - firma w analogicznym okresie przeznaczy wpływy netto z Fortnite na ten sam cel. Dzięki temu więcej uchodźców otrzyma niezbędne wsparcie. Zebrane środki trafią do organizacji, które działają na miejscu w Ukrainie, zapewniając doraźną pomoc, w tym opiekę medyczną, żywność i wodę pitną, niezbędne zasoby, pomoc prawną i schronienie

bGxspyMn

Chcecie pomóc ofiarom wojny w Ukrainie? Kupcie karnet bojowy w Fortnite 😊

Źródła: ppe.pl/fortnitepolska.pl/antyweb.pl

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
"Wiedźmin 3" Next Gen jako darmowa aktualizacja. Internauci krytyczni