Używane maseczki z plamami po szmince i pocie... SPRZEDAJĄ się nieźle w Japonii

Używane maseczki z plamami po szmince i pocie... I KTOŚ TO KUPUJE w Japonii

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.05.2022 12:00

Najdziwniejszy pomysł na biznes? Rozpoczęcie sprzedaży używanych masek ze śladami po szmince. Ktoś to miałby kupować? Jak zaraz się dowiecie, tak. Ktoś chce mieć takie rzeczy.

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się zadziwiające biznesy. Już pal licho standardowych sprzedawców. Byliście zaskoczeni, że ktoś stworzył stronę w Polsce, gdzie można kupować używane majtki? To teraz Japonia wbija kolejny bieg i sprzedaje… używane maski.

Używane maski w Japonii... na sprzedaż

Jak podaje portal Mainichi, nowym pomysłem na zarobek w sieci jest sprzedawanie masek. Jednak nie takich, na jakich można było się dorobić ze dwa lata temu - tylko takie, które posiadają ślady po szmince czy plamy… po ślinie.

Używane maski z Japonii...
Używane maski z Japonii... (Mainichi)

Strona opisuje dwie bohaterki: jedna kobieta w wieku ~30 lat, pracująca w korpo, która zdecydowała się zacząć sprzedawać używane maski w 2021 roku.

Wcześniej sprzedawała online swoje używane ubrania, więc nie było to dla niej dużym przeskokiem. Obecnie ma co najmniej jednego stałego klienta, a z używanych maseczek zarabia około 100 złotych miesięcznie. Mało? Dużo?

Ile można na tym zarobić?

Później bohaterka reportażu rozpoczęła sprzedawanie swojej bielizny oraz rajstop - bo ludzie zaczęli ją o to pytać. Używana bielizna kosztuje około 50 złotych, a rajstopy 12-15 zł za sztukę.

Używane maski z Japonii...
Używane maski z Japonii... (Mainichi)

Strona podaje też inny przykład. Tym razem 15-letniej dziewczyny, która podobnie zarabia na zużytych maskach, jak i na swojej bieliźnie:

Naprawdę nie chcę tego robić, ale nie mam wystarczająco lat, żeby pracować. Robię to, żeby zarobić pieniądze na zakup mangi. Zamierzam zrezygnować z tego w najbliższym czasie - powiedziała portalowi Mainichi.

Używane maski z Japonii...
Używane maski z Japonii... (Mainichi)

Czy to bezpieczne? Nie. Czy ludzie w Japonii to kupują? Oczywiście, że tak. Dodatkowo w Japonii jest to w miarę legalne. Tj. nie można np. kupować używanej bielizny od osób poniżej 18. roku życia - ale maski już są okej.

Na podstawie: Mainichi.jp

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1