Hit w McDonald's: Veggie Burger już jest w sprzedaży

Spróbowałem HITU McDonald’s, Veggie Burger. Najlepsza kanapka z Maka?

Źródło zdjęć: © Oliwier Nytko / Materiały własne red. Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,21.04.2021 11:05

Oto wydany dzisiaj hit z McDonald’s, Veggie Burger. Kompletnie nowa rzecz, która nigdy nie była widziana w polskim Maku. Spróbowałem nowego burgera. Jak smakuje? Jest… ciekawie!

O McDonald’s ostatnio jest bardzo głośno na naszym portalu. Wszystko zaczęło się od kilku plotek, że legendarna już kanapka, czyli Kurczakburger zostanie zaraz wycofana przez względy sprzedażowe. Nikt w to szczególnie nie wierzył — bo czym Mak miałby zastąpić taką legendarną kanapkę. Jednak prawda okazała się bolesna… prawie. 

Tak, dla Kurczakburgera, 20 kwietnia 2021 roku był ostatnim dniem istnienia na polskim rynku. Czy zniknął on w 100%? Nie do końca, ponieważ odrodził się on pod postacią Red Chikkera — czyli Chikkera z pomidorem. Serio, możecie to sprawdzić dzisiaj.

Z popiołów Kurczakburgera powstało coś lepszego:

Najnowsza kanapka w McDonald’s, Veggie Burger

Jak doniosłem w ostatnim tekście, Veggie rewolucja nadchodzi w postaci Burgera w Maku. Od dzisiaj, każdy powinien być w stanie kupić wege burgera w każdej restauracji McDonald’s w Polsce. Kanapka wchodzi "tak jakby" na miejsce Kurczakburgera.

Wegetariańska opcja kosztuje 13,90 złotych i jest dostępna w menu klasycznym. Czyli nie odejdzie ona z następnym miesiącem. Nawiasem pisząc, ciekawy ruch Maka: zamiast ostrożnie spróbować wprowadzić na rynek coś bezmięsnego, atakują oni z grubej rury. I bardzo dobrze, ktoś musi zawalczyć z Burger Kingiem.

Kanapka składa się z:

 • Dolna część bułki (doh).
 • Warzywnego kotleta.
 • Sera cheddar.
 • Pomidora.
 • Sałaty.
 • Sosu (ten sam, co w McChickenie).
 • Górna część bułki.
Spróbowałem hitu z McDonald's, czyli Veggie Burger
Spróbowałem hitu z McDonald's, czyli Veggie Burger (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Ale 👏 jak 👏 to 👏 smakuje?👏

Jestem zaskoczony, ponieważ jest nieźle. Spodziewałem się czegoś średniego, a tutaj spotkałem się z przyjemnym burgerem. Na wstępie jedno: jest to wegetariański burger, a nie wegański, ponieważ kanapka zawiera normalny ser i majonez.

Na zdjęciu: Wegetariański Burger z McDonald's
Na zdjęciu: Wegetariański Burger z McDonald's (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Smak jest niesamowity. Nie żartuje: jestem pod wrażeniem, że McDonald’s stworzyło tak dobrego burgera, który jest dostępny dla każdego. Jeżeli chodzi o imitowanie mięsa: wychodzi to tak 6/10. Tyle, że to nie jest najważniejsze.

Środek kotleta warzywnego z McDonald's
Środek kotleta warzywnego z McDonald's (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Warzywny kotlet robi ogromne wrażenie, ponieważ jest dobry! Mak starał się odrobinę imitować panierkę Kurczakburgera. To wyszło tylko na plus, ponieważ mamy troszkę chrupkości w całej kanapce.

Wegetariański Burger z Maka, ujdzie?
Wegetariański Burger z Maka, ujdzie? (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Oto jedna z lepszych kanapek w McDonald’s, Drwal może się przy tym odrobinę schować. Kanapka jest taka pełna — po zjedzeniu jej jestem syty, a to dobrze świadczy.

Na zdjęciu Wegetariański Burger z McDonald's na przekroju
Na zdjęciu Wegetariański Burger z McDonald's na przekroju (Oliwier Nytko , Materiały własne red. Vibez)

Jest odrobinę drogo, ponieważ taka bułka kosztuje prawie 14 złotych. Powiedziałbym Wam tak: jeżeli macie ochotę na coś nowego, to spróbujcie Veggie. Dawno nie byłem tak zaskoczony. McDonald’s, róbcie tak dalej. Veggie Burger jest dobrą alternatywą dla każdego, kto nie ma ochoty na mięso, lub nie go jeść z różnych przyczyn.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 16
 • emoji ogień - liczba głosów: 7
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 1
 • emoji kupka - liczba głosów: 3