ekologia
"Wilczyce", broniące bieszczadzkich drzew, zatrzymane przez policje. "Grożono nam bronią, uderzano w twarz"
KFC

Sprawdzono, jak fast foody dbają o życie kurczaków. Miejsce KFC na pewno Was zaskoczy

Źródło zdjęć: © YouTube.com, KFC UK and Ireland
Anna RusakAnna Rusak,29.07.2021 07:51

World Animal Protection sprawdziło kilka firm np. McDonald's i KFC pod kątem tego, jak traktują kurczaki. Pewnie nie przewidzielibyście takich wyników…

bFZOdOUP

World Animal Protection, czyli międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się polepszaniem warunków życia zwierząt na świecie, opublikowała raport - "The pecking order 2021" - oceniający restauracje fast food na całym świecie.

W takich firmach jak np. McDonald's czy KFC sprawdzono warunki, w jakich żyją kurczaki, które potem trafiają do naszych zamówień. To o tyle istotne, że pewnie jak wiecie, większość z tych zwierząt żyje w bardzo ciasnych i trudnych warunkach, często nawet bez dostępu do światła. Wyniki raportu są… dość zaskakujące.

KFC miażdży konkurencję

Tym razem oprócz globalnej oceny warunków, stworzono także ranking. Okazało się, że KFC zdecydowanie wyróżnia się na tle innych restauracji. I - to pewnie Was zaskoczy - w dość pozytywny sposób.

bFZOdOUR

Ten fast food okazał się zdecydowanym liderem spośród ośmiu światowych marek, które podlegały ocenie. Sukces wynika najprawdopodobniej z tego, że firma stosuje się do zaleceń "Better Chicken Commitment" (to zestaw standardów, który kieruje się dobrostanem brojlerów w przemyśle spożywczym) i regularnie raportuje o stanie kurczaków.

KFC - We're About To Drop The C Bomb

Wysokie punkty zdobyły też takie firmy jak Nando's, Burger King i Pizza Hut. Zdecydowanie gorzej wypadł McDonald's - dostał 4 punkty, co oznacza że stawia pierwsze kroki w kwestii poprawy życia. Choć niestety wciąż nie chce zapisać się do Better Chicken Commitment.

bFZOdOUT

Najgorzej wypadł Starbucks i Subway - firmy znajdują się na samym dole rankingu. Tylko trochę lepiej poszło Domino's, ale ich zaangażowanie wciąż oceniane jest jako słabe. Także cóż - już wiecie, gdzie lepiej kupić ulubione nuggetsy czy skrzydełka (chociaż ja bardzo polecam ich wege odpowiedniki!).

Jak ocenianie są firmy?

Organizacja sprawdza zaangażowanie i politykę firmy odnośnie warunków, w jakich żyją kurczaki. Pod uwagę brane są także cele i obietnice, a także to jak efektywnie firmy je spełniają. Równie ważne są więc raporty, które potwierdzają, że firma utrzymuje taki poziom, jak zadeklarowała.

bFZOdOUZ

"Wiele restauracji dużych marek odmawia miliardom ptaków możliwości zobaczenia światła słonecznego, zdrowego wzrostu lub naturalnego zachowania. COVID-19 nauczył nas, że dobrostan zwierząt i zdrowie ludzi są ze sobą powiązane - to nie powinno być normalne. Firmy komercyjne napędzają okrucieństwo i cierpienie - to musi się skończyć".

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Brat Obajtka zagraża lasom? Ekolodzy alarmują: "Chcą rżn*ć lasy wokół Trójmiasta"