trendy
Tajemnicze morderstwo studentów w Idaho. Policja bezradna
Gala MMA dla dzieci

Śląska policja rozpracowała nową "federację" MMA. Zawodnikami były DZIECI

Źródło zdjęć: © YouTube, Śląska Policja
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.04.2022 13:00

Policjanci z oddziału kryminalnego w Chorzowie zapobiegli gali MMA z udziałem nieletnich. Nastolatkowie chcieli w ten sposób rozwiązać spory między sobą. Organizatorom "eventu", który miał się odbyć na lokalnym boisku, grozi kara więzienia.

bGygkKSX

Federacje organizujące walki MMA cieszą się niesłabnącą popularnością. Patopojedynki, w których biorą udział celebryci i influencerzy, śledzi wiele młodych osób. Grupa nastolatków z Chorzowa prawdopodobnie zainspirowała się internetowymi idolami i postanowiła rozwinąć własny, szokujący, biznes. Zorganizowali galę MMA na wzór freak fightowych gal, które odbywają się w całej Polsce. W ten sposób chcieli podobno rozwiązać spory między sobą.

Organizatorami było dwóch 18-latków i 17-latek. Stworzyli oni dostępny publicznie profil w mediach społecznościowych, na którym reklamowali wydarzenie. Uczestnikami byli nieletni w wieku od 14 do 16 lat. Ich zmagania można było obejrzeć pod warunkiem zakupienia biletów - w cenach 5 złotych za osobę, 8 złotych za dwie i po 3 złote dla grupy. Wydarzenie miało się odbyć 24 kwietnia, ale zapobiegli mu chorzowscy policjanci.

Gala MMA dla dzieci
Gala MMA dla dzieci (Śląska Policja , Śląska Policja)

Policja zapobiegła gali MMA z dziećmi w ostatniej chwili

Funkcjonariuszom trudno było uwierzyć, że "gala" MMA z udziałem dzieci faktycznie istnieje. Mimo to postanowili się przyjrzeć sprawie i bardzo prędko natknęli się na oficjalną stronę eventu. Informacje zdobyte przez śledczych mówiły o tym, że podobne walki odbyły się już w ubiegłym miesiącu. Wtedy miała to być spontaniczna sytuacja, jednakże po jej "sukcesie" organizatorzy zabrali się za stworzenie "profesjonalnej gali" dla nieletnich amatorów MMA.

Gala MMA dla dzieci
Gala MMA dla dzieci (Śląska Policja , Śląska Policja)

Co czeka organizatorów i uczestników dziecięcej gali MMA?

Jak podaje portal śląskiej policji, chorzowscy policjanci zapobiegli gali w ostatniej chwili. Organizatorzy i uczestnicy poniosą konsekwencje prawne. Dorosłym organizatorom grozi nawet 3-letni pobyt w więzieniu, a każdy z nieletnich indywidualnie będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

bGygkKSZ

- Organizatorzy zostali przesłuchani i niczego się nie wyparli - powiedział Sebastian Imiołczyk, rzecznik chorzowskiej policji, dla TVN24. - Każdy miał swoją rolę, jeden prowadził stronę i PR, drugi dystrybuował bilety. Nie umieli wyjaśnić logicznie, po co to robili.

Gala MMA dla dzieci
Gala MMA dla dzieci (Śląska Policja , Śląska Policja)

Źródła: slaska.policja.gov.pl/tvn24.pl/sport.radiozet.pl

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Prezenty w paczkomatach dla kurierów. Bożonarodzeniowy trend na TikToku