SkyShowtime w Polsce data premiery i ceny

SkyShowtime już w lutym w Polsce. Data premiery i cena

Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marta MuniakMarta Muniak,31.01.2023 10:25

Pojawienie się kolejnej platformy streamingowej w Polsce stało się faktem. Kiedy SkyShowtime będzie dostępne w naszym kraju i ile będzie kosztować?

17 stycznia na fanpage’u SkyShowtime Polska na Facebooku pojawiła się lokoniczna zapowiedź premiery tego serwisu streamingowego w Polsce. Od tego czasu wiemy już trochę więcej o nowej platformie SVOD.

SkyShowtime. Kiedy premiera i ile będzie kosztować?

SkyShowtime zadebiutuje w Polsce już 14 lutego, a cena miesięcznej subskrypcji to 24,99 zł. Cena rocznego pakietu to 199,99 zł.

Informacje te wyciekły w zeszłym tygodniu przez wpadkę słowackiego oddziału firmy. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie.

SkyShowtime potwierdziło też, że widzowie będą mogli oglądać produkcje na maks. trzech urządzeniach jednocześnie, a po założeniu konta otrzymamy możliwość stworzenia pięciu profili.

- Premiera SkyShowtime na ośmiu nowych rynkach to dla nas fantastyczny początek roku. To największy jak dotąd etap naszej ekspansji. Bardzo się cieszę, że możemy z sukcesem rozwijać serwis, który zadebiutował już w krajach nordyckich, Niderlandach, Portugalii i kilku krajach bałkańskich. Jestem przekonany, że nowi widzowie z Europy Centralnej pokochają naszą fantastyczną, dostępną w świetnej cenie ofertę filmów i seriali. Bardzo cieszy nas też to, że mieszkańcy regionu znów będą mieli możliwość obejrzenia swoich ulubionych produkcji oryginalnych - powiedział prezes SkySHowtime, Monty Sarhan.

SkyShowtime będzie działał w Polsce na holenderskiej licencji (podobnie jak Netflix czy Discovery). Zgodnie z tamtejszym prawem, 30 proc. dostępnych na platformie produkcji musi pochodzić z Europy. Jak na razie nowy serwis SVOD został zwolniony z tych przepisów i taki pułap ma osiągać stopniowo.

Przypomnijmy, że na platformie dostępne będą produkcje Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME, Sky Studios i Peacock.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0