PlayStation Stars, czyli dostaniecie kasę za granie! Jest jeden haczyk

PlayStation Stars, czyli "wynagrodzenie" za granie! Jest jeden haczyk

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,15.07.2022 16:00

PlayStation Stars to odpowiedź dla tych, którzy chcieliby zarabiać grając w gry. Wynagrodzeniem nie będą jednak prawdziwe pieniądze. O co tu chodzi?

Zapowiada się ciekawa opcja dla graczy. Bo kto nie chciałby dostawać bonusów za to, że np. zgarnie jako pierwszy/a platynę w danym regionie? Brzmi jak plan. Dlatego Sony przywróciło do życia szkielet starego konceptu dodając kilka nowości. Niedługo nowy produkt pojawi się na rynku.

PlayStation Stars, czyli graj dla korzyści

trwa ładowanie posta...

Niedawno ogłoszony system lojalnościowy PlayStation Stars to odpowiednik MojeM z McDonald’s.

W zamian za wykonanie określonych czynności, gracze będą mogli otrzymywać specjalne punkty. Jak je zdobywać? Ano, niektóre będziemy mogli zdobyć dzięki zagraniu w jakąkolwiek grę w ciągu miesiąca.

W innych kampaniach będzie trzeba wygrywać turnieje, zdobywać określone trofea, a nawet być pierwszym, który zdobędzie platynę w grze w swojej lokalnej strefie czasowej.

Kiedy wystartuje PlayStation Stars? Co będzie można zgarnąć?

Oficjalnie wiemy tylko, że PSS wystartuje w 2022 roku. Nie za kilka dni, najpewniej bliżej okresu jesiennego. Jak czytamy w informacji prasowej, wszyscy członkowie PlayStation Stars będą mieli możliwość zdobycia punktów lojalnościowych.

Punkty mogą być wymieniane w katalogu, który będzie zawierać fundusze portfela PSN i wybrane produkty PlayStation Store. Członkowie PlayStation Plus, zapisani do PlayStation Stars, automatycznie zdobywają punkty za zakupy w PlayStation Store.

Czyli możemy zarabiać kasę, którą potem będziemy mogli wydawać na więcej gier lub subskrypcję PS Plus.

Jest to dość ciekawe, bo warto mieć na uwadze, że teraz najdroższa subskrypcja PS Plus Premium kosztuje aż 70 zł na miesiąc. Każda forma obniżenia ceny będzie nam potrzebna.

Cyfrowe NFT od PlayStation? Nie do końca

Na Blogu PlayStation pojawiła się także informacja, że wraz z PlayStation Stars zostanie wydany nowy typ nagrody, czyli "cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie". Ponownie cytując blog:

Są to cyfrowe reprezentacje rzeczy, które lubią fani PlayStation, w tym figurki ukochanych i ikonicznych postaci z gier i innych form rozrywki, a także cenione urządzenia, które nawiązują do historii innowacji Sony. Zawsze znajdzie się nowy przedmiot do zdobycia, ultra rzadki przedmiot do wywalczenia lub coś zaskakującego, co można zebrać dla zabawy.

Czy to NFT? W rozmowie z The Washington Post przedstawiciel PlayStation zdradził, że NIE chodzi tutaj o cyfrowe tokeny:

To zdecydowanie nie są NFT. Zdecydowanie nie. Nie można nimi handlować ani ich sprzedawać. Nie wykorzystuje żadnych technologii blockchain i zdecydowanie nie jest to NFT.

Przynajmniej tyle.

Źródło: Blog PlayStation

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0