Odtwórca roli Jokera jest weganinem od 43 lat!

Odtwórca Jokera jest weganinem od 3. roku życia. Powody? Brutalne zabijanie zwierząt🥩

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,24.06.2021 15:40

Jak można być weganinem od 3. roku życia? Odtwórca roli Jokera, Joaquin Phoenix, wyjaśnił to w wywiadzie. Spodziewaliście się czegoś takiego?

Nie warto robić halo z tego, że ktoś przechodzi na weganizm w wieku xx lat. Jest to decyzja indywidualna, która nie wpływa na innych. No, chyba że ktoś będzie wojował, aby zaprowadzić swój ład u każdego bliskiego. Wtedy to już jest mniej okej — ale mniejsza o to.

Powodów, aby przestać jeść mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, jest sporo. Każdy pewnie mógłby znaleźć sobie co najmniej jeden. Niechęć związana z mięsem, wysokie zużycie wody przy hodowli — a trzeba pamiętać, że wody pitnej nadal nam ubywa. Chociaż pewnie pierwszą rzeczą, która większości przychodzi na myśl, to cierpienie zwierząt.

I tak płynnie przechodzimy do Joaquina Phoenixa.

Wybitny aktor jest weganinem od 3. roku życia

To nie błąd! 46-letni aktor prawie całe swoje życie nie jadł mięsa. Jak to się stało? Proste: w dzieciństwie zobaczył brutalne zabicie… ryb. W wywiadzie z francuską redakcją Brut powiedział:

Jestem weganinem odkąd skończyłem trzy lata i w tym wieku ja i moje rodzeństwo byliśmy świadkami zabijania ryb w naprawdę brutalny i agresywny sposób.

To było po prostu absolutnie oczywiste, że było to coś, w czym nie chcieliśmy uczestniczyć i czego nie chcieliśmy wspierać. Dla mnie wydaje się to po prostu oczywiste.

Wyjaśnił też bardziej dogłębnie to, dlaczego jest weganinem, a nie tylko wegetarianinem:

Nie chcę sprawiać bólu innej żywej, czującej empatii istocie. Nie chcę odbierać jej dzieci, nie chcę zmuszać jej do przebywania w zamkniętych pomieszczeniach i tuczenia się tylko po to, żeby ją zarżnąć. To absurdalne i barbarzyńskie i po prostu nie rozumiem, jak można być tego świadkiem i nie być tym poruszonym.

Takiego głosu potrzebujemy

Phoenix wygłosił swoje zdanie w najlepszy sposób, jak tylko można było. Jest to jego przekonanie i jego zdanie. W wywiadzie z Sunday Times powiedział o planie na wychowanie potomka: „Nie zamierzam też zmuszać go do bycia weganinem. Będę go wspierał. Taki jest mój plan”.

I jak tu nie lubić jednego z najbardziej charyzmatycznych aktorów z Hollywood?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0