ekologia
Rząd Tuvalu przeniesie państwo do metaverse. To skutek zmian klimatu
Odtwórca roli Jokera jest weganinem od 43 lat!

Odtwórca Jokera jest weganinem od 3. roku życia. Powody? Brutalne zabijanie zwierząt🥩

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,24.06.2021 13:40

Jak można być weganinem od 3. roku życia? Odtwórca roli Jokera, Joaquin Phoenix, wyjaśnił to w wywiadzie. Spodziewaliście się czegoś takiego?

bGxsvqoP

Nie warto robić halo z tego, że ktoś przechodzi na weganizm w wieku xx lat. Jest to decyzja indywidualna, która nie wpływa na innych. No, chyba że ktoś będzie wojował, aby zaprowadzić swój ład u każdego bliskiego. Wtedy to już jest mniej okej — ale mniejsza o to.

Powodów, aby przestać jeść mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, jest sporo. Każdy pewnie mógłby znaleźć sobie co najmniej jeden. Niechęć związana z mięsem, wysokie zużycie wody przy hodowli — a trzeba pamiętać, że wody pitnej nadal nam ubywa. Chociaż pewnie pierwszą rzeczą, która większości przychodzi na myśl, to cierpienie zwierząt.

I tak płynnie przechodzimy do Joaquina Phoenixa.

Wybitny aktor jest weganinem od 3. roku życia

To nie błąd! 46-letni aktor prawie całe swoje życie nie jadł mięsa. Jak to się stało? Proste: w dzieciństwie zobaczył brutalne zabicie… ryb. W wywiadzie z francuską redakcją Brut powiedział:

bGxsvqoR

Jestem weganinem odkąd skończyłem trzy lata i w tym wieku ja i moje rodzeństwo byliśmy świadkami zabijania ryb w naprawdę brutalny i agresywny sposób.

To było po prostu absolutnie oczywiste, że było to coś, w czym nie chcieliśmy uczestniczyć i czego nie chcieliśmy wspierać. Dla mnie wydaje się to po prostu oczywiste.

Wyjaśnił też bardziej dogłębnie to, dlaczego jest weganinem, a nie tylko wegetarianinem:

bGxsvqoT

Nie chcę sprawiać bólu innej żywej, czującej empatii istocie. Nie chcę odbierać jej dzieci, nie chcę zmuszać jej do przebywania w zamkniętych pomieszczeniach i tuczenia się tylko po to, żeby ją zarżnąć. To absurdalne i barbarzyńskie i po prostu nie rozumiem, jak można być tego świadkiem i nie być tym poruszonym.

Takiego głosu potrzebujemy

Phoenix wygłosił swoje zdanie w najlepszy sposób, jak tylko można było. Jest to jego przekonanie i jego zdanie. W wywiadzie z Sunday Times powiedział o planie na wychowanie potomka: „Nie zamierzam też zmuszać go do bycia weganinem. Będę go wspierał. Taki jest mój plan”.

bGxsvqoZ

I jak tu nie lubić jednego z najbardziej charyzmatycznych aktorów z Hollywood?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Reklama norweskiej poczty. Kryzys klimatyczny spotyka Boże Narodzenie.