kajko i kokosz
Już jest! Zwiastun serialu "Kajko i Kokosz". Kiedy premiera na Netflixie?
Kadr z animacji "Kajko i Kokosz"

Netflix pokaże pierwszą polską animację! "Tego prezentu nie uniesiemy do Wigilii"

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Netflix
Aneta BańkowskaAneta Bańkowska,06.12.2020 17:56

"Kajko i Kokosz" na podstawie komiksu Janusza Christy na Netfliksie pojawi się już w 2021 roku. Sam komiks ma w Polsce status kultowego - wychowały się na nim setki tysięcy milenialsów i Gen Y, czyli dzisiejszych pięćdziesięcio- i trzydziestoparolatków.

Netflix postanowił zrobić nam mikołajkowy prezent, którego "nie uniesie do Wigilii". Serial na podstawie komiksu ma zadebiutować na platformie już w nadchodzącym roku, a każdy jego odcinek będzie osobną historią - choć ma je łączyć wspólny mianownik.

"Kajko i Kokosz" to dwója przyjaciół-wojowników, którzy zmagają się z armią Zbójcerzy dowodzonych przez Hegemona i jego zastępcę Kaprala. Kajko i Kokosz podpadli im m.in. kradzieżą jaja, z którego wykluł się smok Miluś.

trwa ładowanie posta...

"Kajko i Kokosz" to kultowy komiks

Dlaczego wybór Netfliksa padł akurat na ten tytuł? Tłumaczył to Łukasz Kłuskiewicz, który w serwisie odpowiada za pozyskiwanie treści w regionie Europy Środkowej. Jak przekonywał, "Kajko i Kokosz" to rodzimy fenomen.

- Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją. Cieszymy się, że w animacji kultowe postaci ożyją i nabiorą jeszcze większej wyrazistości. Jesteśmy przekonani, że za sprawą Netflix "Kajka i Kokosza" polubią też widzowie na świecie - mówił. Jego słowa cytują "Wirtualne Media".

Na razie nie wiadomo, ile odcinków będzie liczyła seria ani kiedy dokładnie możemy się spodziewać premiery. Jedno jest pewne: dla wielu osób będzie to okazja do przypomnienia sobie ulubionych bohaterów z dzieciństwa, a dla innych - możliwość odkrycia komiksu.

"Kajko i Kokosz" autorstwa Janusza Christy powstawał w latach 1972-1992. Cztery lata temu, po długiej przerwie, pojawiła się oficjalna kontynuacja serii. Jej tytuł to "Kajko i Kokosz – Nowe Przygody", a komiks tworzoną inni autorzy.

Będziecie oglądać?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Już jest! Zwiastun serialu "Kajko i Kokosz". Kiedy premiera na Netflixie?