okładka albumu

"Nectar" dla duszy. Kto z Was już słuchał nowego albumu Joji?

Zofia WilczuraZofia Wilczura,26.09.2020 14:22

"Nectar" to drugi studyjny album japońskiego muzyka. Joji początkowo zapowiadał premierę krążka na 20 lipca, więc co się stało, że jego najnowszych kawałków możemy posłuchać dopiero od 25 września?

George Kusonoki Miller (Joji) urodził się w 1992 roku w Japonii. Swoją karierę zaczynał na YouTube, gdzie na trzech różnych kanałach (DizastaMusic, TVFilthyFrank, TooDamnFilthy) nagrywał challenge, piosenki i sketche.

Miller szybko stał się bardzo popularny i został jednym z prekursorów tańca do piosenki Harlem Shake Baauer’a. W grudniu 2017 roku artysta ogłosił jednak, schodzi ze sceny YouTube'a, aby skupić się na karierze muzycznej.

Zaczął się wtedy skupiać na dużo poważniejszej i ambitniejszej muzyce. Jego epka In Tongues zdobyła całkiem sporą popularność, ale to album Ballads 1 wybił go na pierwsze miejsce na liście Billboard top R&B i hip-hop chart.

trwa ładowanie posta...

Joji jest trudno przypisać do jednego stylu, ale jego specjalnością jest właśnie R&B, lo-fi i trip hop.

Nectar został wypuszczony 25 września 2020 roku. Na krążku znajduje się 18 utworów, a najbardziej znanymi kawałkami są Gimme Love, Sanctuary i Ew.

Premiera albumu została opóźniona ze względu na pandemię COVID-19, ale okazuje się, że lockdown nie był jedynym powodem obsuwy. Muzyk na swoim Instagramie (@sushitrash) ogłosił, że ruch BLM (Black Lives Matter) jest dla niego bardzo ważny i nie chciał wydawać niczego nowego podczas protestów i zamieszek w USA.

trwa ładowanie posta...

Przesłuchaliście już Nectar? Dajcie znać w komentarzach, co o nim myślicie!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 7
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0