K-POP Stars Festival

Nadchodzi K-POP Stars Festival. Co wiadomo o imprezie?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.11.2022 16:00

K-POP Stars Festival ma być największą imprezą dla fanów K-popu w Europie. W line-upie widnieją tak znani artyści jak SF9, MAMAMOO, KARD. Ile kosztują bilety?

K-pop to skrót od wyrażenia "koreański pop". To gatunek muzyczny, który bije rekordy popularności na świecie. Największe gwiazdy K-popu mają status celebrytów. Twórczość takich zespołów jak BTS, BLACKPINK, Shinee, TWICE śledzą miliony fanów, w tym w Polsce. Nic dziwnego, że zapowiedź K-POP Stars Festival wywołała ogromne emocje nad Wisłą.

K-POP Stars Festival komunikuje w internecie, że jest największym K-popowym festiwalem w Europie. Podczas imprezy ma wystąpić "dwanaście topowych zespołów, trzy gwiazdy dnia oraz jeden headliner". W ramach festiwalu mają się się odbyć pokazy koreańskiej technologii, turniej "StarCrafta", flashmob fanów K-popu i pokazy koreańskich kosmetyków. Ponadto na festiwalowiczów mają czekać stoiska z koreańskim jedzeniem, dane floor i gry plenerowe.

K-POP Stars Festival. Co wiadomo o imprezie?

K-POP Stars Festival ma się odbyć w dniach 7-9 lipca 2023 roku na Lotnisku Bemowo w Warszawie. Przedsprzedaż wejściówek ruszyła na platformie GoingApp. Ceny za bilety na jeden dzień festiwalu zaczynają się od 250 złotych i sięgają 4 tys. złotych za jednodniowy bilet VIP.

K-POP Stars Festival
K-POP Stars Festival (Going)

Organizatorzy K-POP Stars Festival opublikowali line-up imprezy. Na evencie mają wystąpić SF9, MAMAMOO, KARD, MONSTA X, NCT 127, ITZY. Część zespołów jest w trakcie rezerwacji. Chodzi o ATEEZ, PSY, SHINEE, STRAY KIDS.

K-POP Stars Festival
K-POP Stars Festival (K-POP Stars Festival , K-POP Stars Festival)
trwa ładowanie posta...

Za K-POP Stars Festival odpowiedzialny jest brytyjski promotor Stage Art. Ltd z siedzibą w Londynie. Reprezentantem firmy w Polsce jest Marek Rogowski, który w regulaminie podpisuje się jako organizator. Firma World Media ogłosiła, że zajmuje się realizacją wydarzenia.

trwa ładowanie posta...

Stage Art Ltd to organizator słynnego Love System Festival. Była to zaplanowana na warszawskim Bemowie impreza, podczas której mieli wystąpić Cardi B, Chris Brown, Ne-Yo, Jason Derulo i Tyga. Zaplanowany na wrzesień 2022 roku event się nie odbył. Jak czytamy w oświadczeniu, wydarzenie przeniesiono "z przyczyn niezależnych" na lipiec 2023 roku.

Wątpliwości niektórych internautów

Fani K-popu zrzeszeni w grupce na Facebooku "KPOPowy Spam XD" ostrzegają przed nowym projektem Stage Art Ltd, jakim jest K-POP Stars Festival. Niektórzy internauci wątpią w uczciwe intencje organizatora nie tylko z powodu wtopy podczas Love System Festival. Chodzi jeszcze o m.in.

  • wysokie ceny biletów;
  • rzekomy brak informacji o możliwości zwrotu biletu w dniu uruchomienia przedsprzedaży;
  • na Instagramie miało się pojawić festiwalowe konto z dużą liczbą obserwujących, które zostało zastąpione nowym;
  • w sprawę ma być zamieszana jest polska firma Stage Art II, która była mylona ze Stage Art Ltd

Komentarz organizatora

Marek Rogowski opublikował oświadczenie, w którym odniósł się do zarzutów pod adresem K-POP Stars Festival. W oświadczeniu czytamy, kto jest organizatorem, producentem wykonawczym, kto odpowiada za strategię marketingową i która kancelaria zajmuje się ochroną organizatorów festiwalu przed dyskredytowaniem. Organizator zapewnia, że rozmowy w sprawie organizacji festiwalu prowadzi od 2021 roku.

"Potwierdzenia zespołów nie zależą tylko od nas, ale przede wszystkim od szczegółowych wytycznych jakie zawarte są w kontraktach z managementami i agencjami poszczególnych wykonawcóe. Jesteśmy zobowiązani do wykonywania restrykcyjnych zaleceń w tym zakresie i będziemy się do tego stosować" - czytamy w oświadczeniu. Rogowski podkreśla, że festiwal będzie komunikował kolejne informacje w uzgodnieniu ze stroną koreańską.

K-POP Stars Festival
K-POP Stars Festival (K-POP Stars Festival)
K-POP Stars Festival
K-POP Stars Festival (K-POP Stars Festival)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2175
  • emoji ogień - liczba głosów: 237
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1156
  • emoji smutek - liczba głosów: 10
  • emoji złość - liczba głosów: 14
  • emoji kupka - liczba głosów: 2290
KochamK-Pop,zgłoś
To wszystko się niestety nie odbyło i w sumie cieszę się, że nie kupiłam biletu
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Magda,zgłoś
Według mnie jest to niestety scam i cała organizacja tego festiwalu, zaczynając na słabej jakości grafiki, błędach językowych na stronie, czy instagramie, oczywiście podejrzanej ilości dziwnych obserwujących z innych krajów na koncie na instagramie czy line up'e złożonym z najbardziej popularnych grup oraz solistów w kpopie, który jest delikatnie mówiąc podejrzany. Ogólnie mówiąc festiwal jest mało wiarygodny i według mnie jest to po prostu scam i wcale się nie odbędzie, a organizatorzy znikną z pieniędzmi, które uda im się zarobić dzięki kilkunastu lub kilkudziesięciu naiwnym osobom.
Odpowiedz
16Zgadzam się0Nie zgadzam się
Nmxxiara,zgłoś
Kurde kupiłabym te bilety ale nie wiem czy to się odbędzie
Odpowiedz
21Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 5