Kadr z serialu "Plotkara"

Zdążysz w te wakacje. 8 seriali, które musisz wreszcie nadrobić

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Małgorzata BiernackaMałgorzata Biernacka,18.08.2020 20:36

Też nienawidzisz tego uczucia, kiedy wszyscy mówią o czymś, co dla Ciebie jest czarną magią? Tak bywa z serialami, które zalegają na wish liście do obejrzenia. Jeśli nie nadrobisz ich teraz, to kiedy?

Wszystkie nasze typy to seriale niemal kultowe. Bez ich znajomości trudno odnaleźć się w nawet nie tyle w popkulturze, co w imprezowych rozmowach albo memach. Niektóre tytuły obejrzysz szybciej, inne zostaną z Tobą na długie sezony. Żaden nie rozczaruje - a przynajmniej mamy taką nadzieję.

1. Stranger Things

Akcja rozgrywa się w latach 80. w miasteczku Hawkins w stanie Indiana. Pewnego lipcowego wieczoru znika bez śladu 12-letni chłopiec, Will. Jego przyjaciele robią wszystko, żeby go odnaleźć. Nie wiedzą tylko, że aby to zrobić, będą musieli walczyć z ciemnymi mocami... Na szczęście pomoże im w tym tajemnicza dziewczynka, Jedenastka, której "specjalne" umiejętności budzą i podziw, i przerażenie.

Stranger Things Season 1 Trailer 1 | Rotten Tomatoes TV

2. Gilmore Girls (Kochane kłopoty)

Wyjątkowo ciepły i zabawny serial z gatunku tych, które zawsze poprawiają humor. Opowiada o relacji samotnej matki z 16-letnią córką oraz o ich codziennych problemach. Akcja rozgrywa się w Stars Hollow - uroczym miasteczku, w którym wszyscy się znają - kto z nas czasami nie marzy, żeby w takim zamieszkać?

Gilmore Girls Seasons 1-7 Official Netflix Promo

3. Suits (W garniturach)

Mike Ross, niesamowicie zdolny, ambitny chłopak o fotograficznej pamięci, przypadkiem dostaje pracę w renomowanej kancelarii prawniczej. Serial idealny dla miłośników thrillerów prawniczych i fanów... rodziny królewskiej. Powód? Księżna Sussex, Meghan Markle, zagrała w nim jedną z głównych ról.

Suits: Season 1 Trailer

4. Breaking Bad

U Waltera White’a, nauczyciela chemii z liceum w Albuquerque, zostaje zdiagnozowany nieuleczalny rodzaj raka płuc. Wiedząc, że czeka go śmierć - i nie chcąc zostawić rodziny bez środków do życia - zaczyna produkować i sprzedawać metamfetaminę. Serial z gatunku tych obowiązkowych - te parę(naście) lat temu mówili o nim absolutnie wszyscy i do dziś cieszy się mianem kultowego.

Breaking Bad Trailer (First Season)

5. Friends (Przyjaciele)

"Friends" - jedno słowo i wszystko powinno być jasne. Jeśli jednak jesteś ostatnią osobą na Ziemi, która nie widziała jeszcze tego serialu, wykorzystaj dobrze te ostatnie dni wakacji. Plus: odcinki trwają średnio 20 minut i są świetną odskocznią od codziennego życia. Minus: legenda głosi, że ktoś obejrzał jeden odcinek i nie włączył następnego.

Friends TV Series 1994 Season 1 Trailer

6. Gossip Girl (Plotkara)

Serial opowiada o życiu nastolatków z elity Nowego Jorku. Bohaterowie zabierają nas do świata Upper East Side - luksusu, bogactwa, przepychu, alkoholu i imprez (kto z nas nie chciałby się tam przenieść chociaż na chwilę...?). Bohaterowie tej historii nie są idealni – każdy ma na koncie mniejsze albo większe grzeszki. Ale żaden z nich nie umknie uwadze Plotkary – anonimowej blogerki, która zawsze wie, co słychać u elity Manhattanu.

Gossip Girl Season 1 Trailer

7. How I Met Your Mother (Jak poznałem waszą matkę)

Sitcom opowiada o zmaganiach 27-letniego Teda Mosbiego ze znalezieniem swojej drugiej połówki w dużym mieście, jakim jest Nowy Jork. Mężczyzna musi się również zmierzyć z faktem, że dwójka jego najlepszych przyjaciół, którzy jednocześnie są parą od czasu studiów, właśnie postanowiła wziąć ślub.

How I Met Your Mother TV Series (2005) - Season 1 Trailer

8. Peaky Blinders

Akcja zaczyna się w Birmingham w 1919 r. Głównym bohaterem jest Tommy Shelby, który przewodzi rodzinnym gangiem panującym nad okolicą. Serial ma na swoim koncie już wiele nagród i był nawet nominowany do najbardziej prestiżowej brytyjskiej nagrody, czyli BAFTA.

Peaky Blinders - Season 1 | Trailer

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1