gaming
Google ma niespodziankę dla fanów "The Last of Us"
Fortnite zakazane w Indonezji

Indonezja WRESZCIE chce zakazać Fortnite'a? :O

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,09.07.2021 15:42

Wreszcie! Jedyny kraj, który poszedł po rozum do głowy. Pora zakazać jednej z najpopularniejszej gier na świecie, czyli Fortnite’a! XDXD?

Wstęp był bardzo ironiczny, ale w sumie to 100% prawda. Pomimo tego, że tytuł był niesamowicie popularny chwilę temu, liczba zarejestrowanych graczy nadal rośnie. Kompletnie normalna rzecz: młodzi odbiorcy odkrywają Fortnite'a w momencie, w którym starsi przestają grać. Oto tak wygląda krąg życia darmowych gier.

Nikogo nie zdziwi chyba fakt, że gra przyciągająca dziennie od 6 do 12 milionów graczy (TAK), będzie problemem dla ustawodawców. Rządzący woleliby, żeby młode osoby spędzały swój wolny czas na nauce czy… Czymś innym. Bo gry wideo to szatan, diabololo czy inne pokiemony - jakby powiedział to ks. Natanek. Jest jeszcze dużo starego betonu, który demonizuje gry. Więc oto nowy projekt!

Rząd Indonezji chce ZAKAZAĆ Fortnite'a

Tak po prostu. Koniec z grą, a osoby z Indonezji mają znaleźć sobie inne hobby. Np. Minecrafta, który nie byłby złą opcją.

Sandiaga Uno, Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej w wywiadzie wypowiedział słowa, które wzbudziły kontrowersje:

Powiedziano mi, że [w Fortnite] gracze muszą zniszczyć ikonę, która jest uważana za przypominającą Kaabę, aby uzyskać nowe bronie i przejść do następnego poziomu. Dlatego poinstruujemy nasz zespół, aby ocenił tę grę i wydał bana

- Sandiaga Uno

Położony w Mekce w Arabii Saudyjskiej Kaaba jest najświętszym miejscem w islamie i centralnym punktem corocznej pielgrzymki Hadż.

W grze nie da się zniszczyć Kaaby

Zawartość, o którą chodziło ministrowi, jest niezniszczalna i została stworzona przez innych użytkowników w trybie kreatywnym. Potem zostało to przekształcone w fake newsa i poszło w świat.

trwa ładowanie posta...

Żeby wyjaśnić: tryb kreatywny to taka piaskownica, gdzie każdy może stworzyć mapy, tory przeszkód czy po prostu trenować. To nie jest standardowy mecz, gdzie gracze zabijają się o zwycięstwo.

Czy to doprowadzi do bana Fortnite'a w Indonezji?

Oby nie. Jak przekazało nam Vice, tytuł ma ogromną rzeszę fanów. Nawet jeśli to nie jest gra dla każdego, to przynajmniej kilka osób czerpie z niej przyjemność. Są gorsze rzeczy, w które młodsi mogliby grać.

To taki standardowy przykład, gdzie niedoinformowany i zacofany rząd próbuje wejść w świat technologii.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Puto22,zgłoś
Kto pisze te bzdury, dziecko z przedszkola czy jakiś psychik?
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
"The Sims 4" i osoby transpłciowe. Bindery i blizny po mastektomii