popkultura
Selena Gomez biseksualna w "Czarodziejach z Waverly Place"?
HBO Max cenzuruje papierosy

HBO Max wymazuje papierosy z plakatów filmowych. Efekt absurdalny

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Twitter, Unsplash
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.09.2022 19:00

Użytkownicy Twittera zauważyli coś dziwnego na HBO Max. Serwis ocenzurował papierosy na wybranych plakatach filmowych. Zjawisko dotyczy takich tytułów jak "McCabe & Mrs. Miller" i "The Life and Times of Roy Bean". O co chodzi?

To powszechnie znany fakt, że palenie jest szkodliwe. Powstało na ten temat wiele kampanii społecznych. Właściciele HBO Max najwyraźniej uznali, że także chcą się zaangażować w walkę z nałogiem tytoniowym. Zaczęli od ocenzurowania papierosów i cygar na plakatach kultowych filmów. Zjawisko dotyczy anglojęzycznej wersji serwisu.

HBO Max cenzuruje papierosy na plakatach filmowych

"Zakaz palenia! Użytkownicy Twittera donoszą, że HBO Max usunęło papierosy Warrena Beatty'ego i Paula Newmana z plakatów filmowych "McCabe & Mrs. Miller" i "The Life and Times of Roy Bean" - napisał jeden z internautów na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

Rezultat ocenzurowania papierosów na plakatach filmowych wyszedł absurdalnie. Warren Beatty na plakacie "McCabe & Mrs. Miller" trzyma dłoń uniesioną do góry z dwoma podniesionymi palcami. Pomiędzy nimi, tam gdzie powinien znajdować się papieros, jest pusta przestrzeń. Równie kuriozalnie wygląda Paul Newman na plakacie "The Life and Times of Roy Bean". Aktor zbliża dłoń do twarzy, ale nie wiadomo dlaczego.

Niektórzy twierdzą, że gdyby serwis cenzurował plakaty kierując się prawdziwą troską o zdrowe nawyki widzów, powinien usunąć papierosy na wszystkich plakatach filmowych. Tymczasem w katalogu witryny można znaleźć wiele plakatów z palącymi bohaterami. Są to postaci z m.in. "The Nitwits", "Dwóch Jake'ów", "Ostatnie zadanie", "Człowiek, który wiedział za dużo", "Wszyscy święci z Newark". Szereg zagranicznych serwisów poprosiło HBO Max o komentarz, ale serwis nie odniósł się do sprawy.

Źródło: "Variety"

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 15
Komentarze (0)
arrow
GOATS namiesza na YouTubie? Nowy projekt Boxdela i Wardęgi