Fani Stranger Things proszą, by jedna z postaci wróciła do życia

Fani "Stranger Things" proszą, by jedna ze zmarłych postaci wróciła do życia

Źródło zdjęć: © Vibez / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.07.2022 17:55

W "Stranger Things" trwa żałoba po tym, gdy jedna z głównych postaci zginęła w 4. sezonie serialu. Fani netfliksowego hitu stworzyli petycję, w której proszą reżyserów, by przywrócili zmarłego do życia. Uwaga, w tym artykule nie obejdzie się bez spoilerów!

Fani Stranger Things mieli duże oczekiwania wobec 4. sezonu serialu. Bracia Duffer kazali czekać widzom aż trzy lata na kolejną odsłonę przygód nastolatków z Hawkins. Według przedpremierowych zapowiedzi w nowym Stranger Things miały nastąpić odważne decyzje scenariuszowe. Aktorzy twierdzili wręcz, że finał sezonu będzie "rzezią". Co pozostało po tych obietnicach?

Finał 4. sezonu Stranger Things był zrealizowany z niesamowitym rozmachem, ale nie była to rzeź. Od kul zginął doktor Martin Brenner (bądźmy szczerzy - jego losem nikt się nie przejmował), a w Upside Down poległ Eddie Munson - sympatyczny i charyzmatyczny metalowiec, który wykonał solówkę Master of Puppets kultowego zespołu Metallica tuż przed tym, gdy rozszarpał go rój skrzydlatych demonów. To właśnie za tym bohaterem tęsknią widzowie.

Eddie Munson musi wrócić do "Stranger Things"

Przywróćcie z powrotem Eddiego Munsona - to tytuł petycji w serwisie change.org, którą podpisało już 30 tys. fanów Stranger Things. W uzasadnieniu czytamy: Bracia Duffer niesłusznie zabili go, dlatego ja i wielu innych fanów uważamy, że Eddie powinien wrócić do życia i na pewno nie w formie retrospekcji. Adresatami petycji są Netflix i twórcy Stranger Things, czyli bracia Duffer.

30 tys. osób to raczej zbyt mało, aby przekonać braci Duffer do rewolucji w scenariuszu, jednak petycja z godziny na godzinę zyskuje na popularności. Może jeśli presja wzrośnie, Eddie wróci do finałowego sezonu Stranger Things?

Petycja w sprawie Eddiego Munsona
Petycja w sprawie Eddiego Munsona (change.org)

Kontrowersje wokół 4. sezonu "Stranger Things"

Śmierć Eddiego Munsona to nie jedyny temat, którym emocjonowali się widzowie 4. sezonu Stranger Things. Przypomnijmy, że twórcy serialu musieli się zmierzyć z oskarżeniami o znieważenie pamięci o Holokauście. Chodzi o użycie więzienia na Łukiszkach w Wilnie na potrzeby planu zdjęciowego.

Obiekt był miejscem kaźni tysięcy Żydów i Polaków podczas drugiej wojny światowej.

Stranger Things 4 | Eddie Munson's Upside Down Guitar Scene | Netflix India

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1