Daredevil w MCU: najpierw "She-Hulk", "Spider-Man" i 18 odcinków "Daredevil: Born Again"

Daredevil w MCU: "She-Hulk", "Spider-Man" i 18 odcinków "Daredevil: Born Again"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,25.07.2022 12:00

Daredevil w MCU zapowiada się niesamowicie. Niedługo będziemy oglądać go w serii "She-Hulk", potem w animowanym "Spider-Manie". A to nie wszystko.

O co chodzi z Daredevilem od Netflixa?

Netflix w 2015 rozpoczął emisję serialu pt. "Daredevil" . W tytułową rolę wcielił się świetny Charlie Cox, opowiadający historię komiksowego mściciela, który stracił wzrok w dzieciństwie. Serial odniósł wielki sukces. Do tej pory jest uznawany za jeden z najlepszych tworów Netflixa.

O co chodzi z Daredevilem od Netflixa?

Seria zakończyła się na trzecim sezonie, gdy Disney "odebrał" Netflixowi prawa do postaci. Od tego czasu minęły już prawie cztery lata. Postać Daredevila powróciła do MCU w ostatnim "Spider-Manie". A oryginalny serial, wraz z resztą "twórców Marvela od Netflixa", zawitał ostatnio na platformę Disney+. Tylko… co dalej z postacią Matta? Właśnie otrzymaliśmy sporo informacji. Najważniejsza z nich to:

Daredevil powróci we własnej serii "Daredevil: Born Again"

Podczas konferencji SDCC 2022 zostało ujawnione, że Disney ma w przygotowaniu serial "Daredevil: Born Again". O dziwo, będzie to aż 18-odcinkowa seria poświęcona zamaskowanemu Diabłowi z Hell’s Kitchen.

Zapowiedź Daredevil: Born Again
Zapowiedź Daredevil: Born Again (YouTube)

Tytuł stanowi odniesienie do komiksu autorstwa Franka Millera i Davida Mazzucchelliego o tym samym tytule. Tam Kingpin, poznawszy tożsamość Daredevila, zaczyna niszczyć jego życie. Historia ta posłużyła jako częściowa inspiracja dla 3. sezonu Daredevila na Netflixie, ale wtedy była to tylko dość luźna adaptacja.

Będzie to serial live-action! Na ekranach pojawi się Charlie Cox i Vincent D'Onofrio, jako odpowiednio Daredevil i Kingpin. "Born Again" ma trafić do Disney+ wiosną 2024 roku.

Warto nadmienić, że Kingpin pojawił się w ubiegłorocznym "Hawkeye’u".

Ale to w nie wszystkie powroty Daredevila!

Daredevil: "She-Hulk" i "Spider-Man: Freshman Year"

Postać Matta ma powrócić w co najmniej dwóch miejscach. W ostatnim trailerze do "She-Hulk" nasz mściciel pojawił się w ostatnich kadrach. Co najważniejsze, jest tam ubrany w - inspirowany przez wczesne komiksy - żółty kostium.

Daredevil w She-Hulk
Daredevil w She-Hulk (YouTube)
Daredevil w She-Hulk
Daredevil w She-Hulk (YouTube)

A tutaj oryginalny stój z komiksów:

trwa ładowanie posta...

"She-Hulk" będzie się opierało na przygodach prawniczki… a że Matt Murdock to "świetny prawnik", to jego powrót był już pewny miesiące temu. "She-Hulk" rozpoczyna swój streaming w sierpniu tego roku!

DAREDEVIL CONFIRMED IN SHE-HULK TRAILER

Inną sprawą jest "Spider-Man: Freshman Year". Nie wiemy czy animowany serial o początkach "Spider-Mana" będzie uznany za kanoniczny w głównym uniwersum MCU (616). Ale możemy być pewni że Daredevil się tam na pewno pojaw, a głosu użyczy mu Charlie Cox.

Daredevil w Spider-Man Freshman Year
Daredevil w Spider-Man Freshman Year (YouTube)

Spider-Man Freshman Year FIRST LOOK! DAREDEVIL, DR. STRANGE & MORE!!!

"Spider-Man: Freshman Year" ma wyjść w 2024 roku.

"Echo" i Daredevil?

MCU ma w planach wypuścić własną serię na podstawie anatognistki z "Hawkeye’a". Od dłuższego czasu w kuluarach mówi się, że jej serial będzie stanowił scenę dla poczynań Kingpina, którego postrzeliła w finale przygód Clinta Bartona. Na ten moment są to tylko pogłoski, ale myślę, że coś musi w nich być.

All Kingpin Scenes - Hawkeye Episode 6

Premiera serialu "Echo" została zaplanowana na lato 2023 roku.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0