Justin Bieber vs antyszczepionkowcy

Choroba Justina Biebera. Antyszczepionkowcy wiedzą, co ją wywołało

Źródło zdjęć: © Instagram, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.06.2022 17:00

Justin Bieber zmaga się z zespołem Ramsaya Hunta. Jest to choroba, która spowodowała u gwiazdora częściowy paraliż twarzy. Według negacjonistów nauki artystę spotkała kara za to, że... zaszczepił się przeciw COVID-19.

To trudny czas dla Justina Biebera. Kanadyjski gwiazdor muzyki pop zmaga się z chorobą, przez którą musiał odwołać najbliższe koncerty. Artysta opublikował wideo na Instagramie, w którym powiedział, że ma zespół Ramsaya Hunta, który obejmuje nerwy na twarzy i w uchu. Bieber wskutek częściowego paraliżu twarzy nie może mrugnąć jednym okiem, uśmiechnąć się po jednej stronie twarzy i poruszyć nozdrzami.

Za chorobę półpaśca usznego, z którą zmaga się Justin Bieber, odpowiedzialny jest wirus VZV. Wirus pozostaje w komórkach nerwowych po przechorowaniu ospy wietrznej i może uaktywnić się jako półpasiec oraz doprowadzić do niedowładu układu nerwowego. - Jak widać, to coś całkiem poważnego - mówi Bieber, prosząc fanów o modlitwę w jego intencji.

trwa ładowanie posta...

Teorie spiskowe na temat choroby Justina Biebera

Kapitał na cierpieniu Justina Biebera próbują zbić antyszczepionkowcy. Według szalonej teorii, która krąży po internecie, kanadyjski artysta zaraził się wirusem, bo otrzymał go w dawce szczepionki przeciw COVID-19. Wszyscy udają, że szczepionka nie zaszkodziła Justinowi Bieberowi. To wyparcie jest zbyt głębokie - brzmi treść tweeta, który zebrał ponad 18 tys. polubień.

Justin Bieber zachorował, bo się zaszczepił?
Justin Bieber zachorował, bo się zaszczepił? (Twitter)

Teorie spiskowe trafiają na podatny grunt na TikToku, gdzie filmy oznaczone hasztagiem #ramsayhuntsyndrome zdobyły ponad 34 mln wyświetleń. Niektórzy użytkownicy serwisu twierdzą, że negatywne skutki szczepienia odczuwa nie tylko Justin, ale i jego żona. Trzy miesiące temu Hailey była hospitalizowana, gdy stwierdzono u niej symptomy podobne do udaru. Antyszczepionkowcy apelują, aby "włączyć myślenie".

Wszyscy muszą przestać spekulować na ten temat

Warto podkreślić, że nie istnieją żadne dowody, jakoby choroba Justina Biebera miała związek ze szczepionkami przeciw COVID-19. W lutym zeszłego roku artysta uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, ale nie ujawnił, czy się zaszczepił (chociaż sam wymaga, by publiczność na jego koncertach była zaszczepiona).

- Każdy stres może spowodować przebudzenie wirusa drzemiącego w nerwach - tłumaczy dr Katrine Wallace, epidemiolożka nagrywająca treści na TikToka. Specjalistka wyjaśnia, że u niektóre osoby nabawiły się półpaśca przy okazji rozwodu lub przeprowadzki. - Wszyscy muszą przestać spekulować na temat Justina, bo nie jesteśmy jego lekarzem.

trwa ładowanie posta...

DJ Khaled ft. Drake - POPSTAR (Official Music Video - Starring Justin Bieber)

Źródła: rollingstone.com/pudelek.pl/rozrywka.radiozet.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Jasne...nic wspólnego ze szczepionkami..ludzie umierają na raka w ogromnej ilości , na zatory , zawały , dzieci nienarodzone umierają , jest ogromna liczba poronień...od kilku lat...trzeba być imbecylem aby twierdzić że to nie wina szczypiorek
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Bleee,zgłoś
Idiotycznie i tendencyjnie napisane.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się