trendy
"Czego zabrania Ci Twój facet?" Blogerka zadała proste pytanie. Odpowiedzi kobiet? Przerażające
Windows 11: system wyciekł

CAŁY SYSTEM Windows 11 wyciekł :O Hakerzy vs. Microsoft: 1-0

Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez, Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,17.06.2021 11:55

Windows 11 wyciekł i każdy może go pobrać. Nie są to pojedyncze screeny, a kompletny i działający system. Dlaczego tak twierdzę? Bo sam zdobyłem kopię i sprawdziłem ją dla Was.

bEpNJnFf

Na początek ostrzeżenie: plik z systemem Windows 11 wyciekł. Naturalnie, nie pochodzi z legalnego źródła, więc może zawierać wirusy, malware i inne złe rzeczy. Nigdy nie powinniście instalować (i pracować!) na komputerze z „lewym” systemem operacyjnym. 

Fakty są proste: każdy może teraz pobrać wczesną wersję systemu Windows 11. Bodajże pierwszy raz w historii system został ujawniony przez hakerów, a nie przez firmę. Bo wiecie, po oficjalnej zapowiedzi często może dojść do wycieku. Ale żeby jedna z najważniejszych rzeczy na świecie (bo ile procent użytkowników korzysta z systemu Windows?) wyciekła, to trzeba zaangażowania.

Nie znamy źródła wycieku. Pogłoski mówią o rosyjskich hakerach — większość to mediów powtarza, więc uznajmy, że coś w tym jest. Jak pisałem wcześniej, każdy może pobrać Windowsa 11 z nielegalnego źródła. Nie zalecamy tego jednak, ponieważ nie jest to ani bezpieczne, ani logiczne. 

Tak, „wycieknięty” system działa nieźle

Jak na coś, co działa u mnie na wirtualnej maszynie (to taki… komputer w komputerze), jestem bardzo zadowolony. Zmiany są świetne. Jeżeli tylko system otrzyma odpowiednio dużo miłości od Microsoftu, to mamy hit. Godny następca Windowsa 10? Na pewno. 

Windows 11: największe zmiany

Dokładniej, to największe zmiany, które dotyczą przeciętnego użytkownika. Mógłbym pisać jakieś techniczne frazesy, ale #nobodycares. Dlatego oto krótkie podsumowanie najważniejszych zmian:

  • Koniec z kontem lokalnym — tylko online

bEpNJnFh

W wycieku widzimy, że została zastosowana największa zmiana. Teraz przy instalacji nie będziemy mogli korzystać z konta offline. Każdy komputer będzie musiał być zalogowany do konta Microsoft. Ergo, każdy komputer będzie - w teorii - musiał mieć połączenie z wielkim bratem. Auć.

  • Korzystanie z programów będzie przyjemniejsze

Wreszcie Windows będzie działał jak macOS. Okna z aplikacjami będą mogły przywierać do siebie. Coś jakby były magnesami — dzięki temu będzie łatwiej uporządkować swój ekran.

  • Nowe menu Start

bEpNJnFj

Koniec z bezużytecznymi kafelkami. Od teraz nowe menu jest pośrodku. To na pewno będzie denerwować każdego.

  • Ogrom customizacji

Wreszcie dostosujesz system pod siebie. O wiele więcej rzeczy jest dostosowywalnych, więc każdy będzie zadowolony. 

I… tyle!

Microsoft nie będzie chciał przeprowadzić żadnej rewolucji. Bardziej wyewoluować do 2021 roku — bo od premiery dziesiątki minęło już prawie 6 lat!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Kamiloso52,zgłoś
ja po instalacji bez problemu utworzyłem konto offline. W artykule jest mowa o tym że nie ma takiej możliwości.
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Squire,zgłoś
"Okna z aplikacjami będą mogły przywierać do siebie. Coś jakby były magnesami — dzięki temu będzie łatwiej uporządkować swój ekran." a tto tera nie mozna? :O to u mnie jakies czary dzialaja w takim razie
Odpowiedz
2
like
1
dislike
Kotecek_PL,zgłoś
"Teraz przy instalacji nie będziemy mogli korzystać z konta offline" Co ? ja z takiego korzystam ( kompilacja 21996 ) "Od teraz nowe menu jest pośrodku. To na pewno będzie denerwować każdego" to niech sobie ustawią po lewej :)
Odpowiedz
2
like
1
dislike
Komentarze (3)
arrow
"Polskie Mexico" od Cleo i Lexy obraża po równo Polskę i Meksyk, a przede wszystkim godność i rozum