Kets4eki jest najpopularniejszym żyjącym polskim artysta na Spotify

Blanka vs Chopin. Kto rządzi polskim Spotify?

Źródło zdjęć: © materiały promocyjne
Marta Grzeszczuk,
02.10.2023 19:15

Czołówka polskich artystów na Spotify z największą liczbą słuchaczy miesięcznie może zaskakiwać. Tylko Dawid Podsiadło byłby łatwy do zgadnięcia.

To, że na polskim Spotify artystą z największą liczbą słuchaczy będzie Dawid Podsiadło wydaje się intuicyjne. Wokalista, który wyprzedaje największe stadiony w kraju, ma miesięcznie ponad 3 mln słuchaczy. I co zaskakujące, nie jest to najlepszy wynik polskiego muzyka.

Blanka i Chopin, nie tylko Podsiadło

Co miesiąc Podsiadło jest detronizowany przez Fryderyka Chopina, którego słucha ponad 6 mln melomanów. Oczywiście przewaga Chopina wynika z międzynarodowego zasięgu. W maju 2023 r. ponad 3 mln osób słuchało Blanki, która jest drugą żyjącą polską artystką, która przebiła tą liczbę. Sanah ma średnio 2,5 mln słuchaczy miesięcznie.

6arelyhuman - Hands up! ft. kets4eki [Official Music Video]

Od niedawna do grona Polaków z ponad 3 mln słuchaczy dołączył tajemniczy kets4eki. Młody artysta tworzący w nurcie EDM "prosto z lat 2000", jest już na Spotify popularniejszy niż Podsiadło. Między innymi za sprawą nagranego z 6arelyhuman utworu "Hands up!", który ma na platformie 70 mln odsłuchań. Kim jest kets4eki? Nie wiadomo. Muzyk nie ujawnił swojej tożsamości. Podobno ma tylko 18 lat, podobno pochodzi z Inowrocławia. Wiadomo jedynie, że popularność zawdzięcza w dużej mierze TikTokowi.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0