Siły Hamasu zaatakowały festiwal muzyczny

Wojna w Izraelu. Siły Hamasu zaatakowały festiwal muzyczny

Źródło zdjęć: © canva / canva
Weronika Paliczka,
09.10.2023 15:00

Hamas zaatakował Izrael. Setki ciał odnaleziono na terenie festiwalu muzycznego Supernova. Ogłoszono stan wojny.

To miał być miły czas. Festiwal z okazji święta Sukkot, taniec, muzyka, ładne niebo. Nikt nie zwrócił uwagę na to, że chmury przesuwają się zaskakująco szybko. Po chwili okazało się jednak, że to nie chmury, a wojownicy Hamasu podróżujący na paralotniach. Festiwal Supernova został zaatakowany w sobotę 7 października rano przez palestyńskich żołnierzy, którzy na miejscu mordowali, porywali oraz gwałcili kobiety. Coraz więcej rodzin publikuje zdjęcia zaginionych uczestniczek imprezy. W sumie mówi się o 260 ciałach znalezionych na terenie Supernova.

trwa ładowanie posta...

Tragedia na festiwalu Supernova

Jedną z kobiet uczestnicy ataku zamordowali oraz rozebrali, a później pokazywali na naczepie pojazdu jako pewnego rodzaju trofeum. Mówi się także, że dziewczyna została zgwałcona oraz pobita. Na udostępnionym przez Hamas nagraniu widać, że jej noga jest ułożona w nienaturalnej pozycji, a na głowie znajduje się rana. Rodzina rozpoznała ofiarę po tatuażu - to Shani Luk, Niemka mieszkająca w Izraelu. Jej matka zwróciła się z apelem o wydanie ciała kobiety.

W internecie dostępne są także nagrania z porwania innej kobiety - Noa Agrmani, która na festiwal przyjechała ze swoim chłopakiem Avim. Początkowo parze udało się uciec, jednak siły Hamasu odnalazły uciekinierów. Nagranie udostępnione do internetu przedstawia moment porwania kobiety.

trwa ładowanie posta...

Izrael kontratakuje

W odpowiedzi na atak sił palestyńskich Izrael rozpoczął szeroko zakrojony atak na Strefę Gazy. Armia izraelska zidentyfikowała 29 miejsc w płocie na granicy ze Strefą Gazy,  przez które bojownicy Hamasu weszli na terytorium Izraela. Wojsko izraelskie ostrzeliwuje miejsca, w których mogą ukrywać się siły Hamasu. Wojsko użyło samolotów wojskowych. Budynki w Strefie Gaza są równane z ziemią. Obecnie mówi się o tysiącach rannych i zabitych po obu stronach, ofiar może być jednak znacznie więcej.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0